Kultura

Bochnia. Ciekawie o kulinariach! Adam Borowicz w bibliotece ZDJĘCIA

fot. wojtek salamon

Adam Borowicz – podróżnik, kucharz, twórca programu kulinarno-podróżniczego „To je Borowicz” gościł w bocheńskiej bibliotece. Spotkanie, które odbyło się we wtorkowe popołudnie zostało zorganizowane w ramach projektu „Audiobook kontra książki, czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Adam Borowicz – Ślązak z krwi i kości, pochodzi z Orzegowa, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej, co przede wszystkim słychać, bo mówi tylko śląską gwarą. Z zawodu jest budowlańcem. Jego wielką pasją jest gotowanie i odkrywanie nowych smaków.

Kulinarnego bakcyla złapał już w dzieciństwie, a pierwszą nauczycielką była babcia. Popularność zdobył dzięki internetowej serii „Jestem Borowicz”. Własny program kulinarno- podróżniczy to spełnienie marzeń Ślązaka. Jego program porównywany jest często z programem Roberta Makłowicza „Podróże ze smakiem”.


Medialny potencjał Adama Borowicza szybko dostrzeżono w Telewizji Polskiej. Wielokrotnie gościł w popularnym paśmie „Pytanie na śniadanie”. Jest dwukrotnym laureatem „Osobowości Roku”, przyznawanej przez czytelników „Dziennika Zachodniego”- największej i najpopularniejszej gazety na Śląsku. Został doceniony w kategorii „Kultura” za promowanie śląskiej gwary.


Adam Borowicz to ciekawa, pełna pasji osobowość. Pokazał, że dzięki determinacji można osiągnąć sukces. Zrezygnował z pracy fizycznej i zaczął spełniać marzenia. Poprzez swój program telewizyjny stara się przekazać widzowi klimat danego miejsca, pokazać folklor, miejsca nietuzinkowe pełne niezwykłych ludzi i wspaniałej lokalnej kuchni. Siekanie, smażenie, pieczenie i duszenie to jego zamiłowanie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra