- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w bibliotece spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką sagi „Stulecie Winnych”

- REKLAMA -

Spotkanie z pisarką zaplanowano na godz. 17.00 w sali klubu bocheńskiej biblioteki. Poprowadzi je Dorota Rzepka.

Ałbena Grabowska – polska pisarka, doktor nauk medycznych, lekarz neurolog i epileptolog. Zadebiutowała w 2011 powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Zanim jednak do tego doszło, autorka przez wiele lat pisywała do rubryk o tematyce medycznej takich gazet, jak „Claudia”, „Życie na Gorąco” czy „Tele Tydzień”.

Publikowała także artykuły medyczne w zagranicznych pismach naukowych. Od tamtej pory wydała ponad dwadzieścia książek, nadal pracując czynnie jako lekarz. Pisze zarówno teksty literackie, jak i naukowe, spośród jej twórczości można wybierać zarówno książki dla dorosłych czytelników jak i tych przeznaczonych dla najmłodszych i młodzieży.

Obok cyklu książek “Stulecie Winnych” jest autorką wielu innych ciekawych powieści, np. “Lot nisko nad ziemią” ; „Kości proroka” ; “Coraz mniej olśnień” i najnowsza powieść „Rzeki płyną jak chcą”. Na swoim koncie ma ponadto trylogię “Alicja w krainie czasów” oraz serię książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai.

W ostatnim okresie skupiła się na scenariuszach filmowych, napisała także libretto musicalu “Pora jeziora”, wystawionego przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską w 2020 roku. Chętnie występuje w epizodycznych rolach w ekranizacjach swoich książek.
W 2015 roku Ałbena Grabowska otrzymała podczas Festiwalu Literatury Kobiecej nagrodę „Pióra”. To nagroda o tyle cenna, że przyznają ją same czytelniczki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra