- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Noworoczny koncert w Orkiestry Dętej Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W niedzielę w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku wystąpiła Orkiestra Dęta Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka. Wydarzeniu patronowali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Miejski Ośrodek Kultury, którego pracownicy zajęli się organizacją i obsługą techniczną tego niecodziennego Noworocznego Koncertu.  

Z orkiestrą dętą wystąpiły cztery wokalistki –  Aleksandra Bajer, Małgorzata Nawrot, Kamila Pawlik oraz Karolina Stachowicz, a koncert poprowadził Jakub Sitko.

W repertuarze znalazły się popularne kolędy i pastorałki, orkiestra przypomniał też kilka utworów prezentowanych w jej innym projekcie, składającym się z klasyki muzyki filmowej.

Całość zwieńczył, jak na Koncert Noworoczny przystało, brawurowo wykonany Marsz Radetzky’ego, nagrodzony kaskadą oklasków na stojąco. W imieniu publiczności podziękowania za wspaniałą ucztę muzyczną złożył dyrygentowi i muzykom burmistrz Tomasz Latocha, który wręczył okazałe bukiety kwiatów wokalistkom

W rewanżu menadżer orkiestry Marek Biernat podkreślił wspaniałą współpracę włodarza Brzeska ze Stowarzyszeniem Orkiestra Uście Solne, która w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaowocowała dwoma niezapomnianymi koncertami.

Za sprawą pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury ostatni koncert był na żywo transmitowany, został zarejestrowany i cały czas jest dostępny na YouTube ZOBACZ

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra