- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Jarmark Świąteczny na Rynku w Nowym Wiśniczu ZDJĘCIA

Fot. MOK w Nowym Wiśniczu
- REKLAMA -

W niedzielę pomimo typowo jesiennej (deszczowo-wietrznej) pogody na wiśnickim Rynku odbył się kiermasz Bożonarodzeniowy. Chociaż znacznie skromniejszy w swojej formie i charakterze od tych Jarmarków Bożonarodzeniowych, do których przywykliśmy przed pandemią, to w ramach tegorocznego kiermaszu zostało zorganizowane 12 stoisk handlowych z ozdobami choinkowymi i wypiekami świątecznymi.

Wśród wystawców byli przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich (z Kobyla Muchówki i Olchawy) Stowarzyszenia 60+ Nowy Wiśnicz, Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki ale także lokalni wytwórcy rękodzieła z misternie wykonywanymi ozdobami szydełkowymi czy też laserowo wycinanymi dekoracjami z drewna wykonanymi z równie koronkową finezją.

Można było nabyć staropolskie pierogi z farszem grzybowym, makiem czy suszem owocowym, kiszony barszcz czerwony pierniki i wiele innych, poporcjowanych i popakowanych w poręczne opakowania wigilijnych potraw.

Kiermasz odwiedził również Święty Mikołaj z koszem słodkich prezentów, z których cieszyli się zarówno najmłodsi jak również starsi uczestnicy. W tle można było usłyszeć pastorałki, kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci – laureatów konkursów (Szkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek ze Starego Wiśnicza oraz Konkursu Wiśnickie Talenty, który odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Królówce), a w oddali uwagę przyciągała szopka z figurami ceramicznymi.

Do wszystkich uczestników kiermaszu oraz Mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz zostały również skierowane tradycyjne życzenia świąteczne złożone przez Burmistrza Nowego Wiśnicza Małgorzatę Więckowską. Nastrój świąteczny (chociaż bez śniegu) stwarzały zielone drzewka choinek, które można było również zakupić tego dnia, a wieczorem rozbłysły świąteczne iluminacje ustawione na wiśnickim Rynku. Kiermasz został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra