- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

IV Gminna Olimpiada Sportowa w Rzezawie DUŻO ZDJĘĆ

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Takiej imprezy już dawno nie było! Młodzi sportowcy ze szkół podstawowych z terenu gminy Rzezawa wzięli udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Dzieci i Młodzieży o Puchar Wójta Mariusza Paleja. Była to czwarta edycja tego wydarzenia, w tym roku zorganizowano go 1 czerwca.

W imprezie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Rzezawa. Zawody na boisku sportowym GOSiR w Rzezawie, przyniosły uczestnikom sportowych zmagań wiele radości i dobrej zabawy. Atmosfera, podobnie jak pogoda w tym dniu, była gorąca.

Olimpiada rozpoczęła się od barwnego korowodu dzieci i młodzieży, który przy akompaniamencie żywiołowej muzyki wmaszerował na płytę boiska. Następnie wszyscy zawodnicy złożyli przysięgą olimpijską, a wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

III Gminna Olimpiada Sportowa Dzieci i Młodzieży składała się z kilku niezwykle ciekawych i oryginalnych konkurencji. Wśród nich był m.in. tzw. wyścig rydwanów, slalom z lodami, „wieszanie prania”, „budowanie zamku”, a także liczne konkurencje z wykorzystaniem piłek, woreczków gimnastycznych i szarf.

Zmagania sportowe prowadziła i koordynowała Przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa Barbara Kwiecińska. Pomagali jej Monika Gorzyca, Jan Pana oraz Joanna Baran. Podczas zawodów zawodnicy mogli liczyć również na wsparcie nauczycieli i opiekunów z poszczególnych szkół, a także pracowników jednostek sportowych i kulturalnych z terenu gminy Rzezawa. Na trybunach pojawili się natomiast kibice, którzy dopingowali swoich kolegów.

Po zakończeniu zmagań sportowych zwycięskie drużyny odebrały od wójta Mariusza Paleja pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Wszyscy uczestniczy olimpiady otrzymali także medale oraz drobne upominki. Na koniec imprezy na wszystkich uczestników IV Gminnej Olimpiady Sportowej Dzieci i Młodzieży czekały lody.

Organizatorami IV Gminnej Olimpiady Sportowej w Rzezawie byli: wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz szkoły z terenu gminy Rzezawa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra