Galeria

Bochnia. W bibliotece zagrali dla podopiecznych Fundacji Auxilium – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Wojtek Salamon

V koncert charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i zaproszonych gości odbył się wczoraj popołudniu w bocheńskiej bibliotece.

Na początku koncertu swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowali młodzi artyści, uczniowie uczęszczający do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w podbocheńskich Mikluszowicach. W drugiej części koncertu wystąpią goście specjalni – Trio Gitarowe POMS II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Trio Gitarowe tworzą: Oktavia Bujnowicz, Martyna Wiesner i Mateusz Wąż. Wszyscy uczą się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oktavia Bujnowicz uczy się u prof. Wandy Palacz, Martyna Wiesner i Mateusz Wąż u dr Franciszka Wieczorka. Do tej pory koncertowali w Filharmonii Śląskiej w ramach koncertów Filharmonii MALUCHA, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach na koncercie edukacyjnym oraz w Hospicjum Cordis w Katowicach. W tym roku mogą poszczycić się osiągnięciami w konkursach: 1 miejscem na XXI Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym GITARIADA w Kłodzku, 2 miejscem (i nagrodą młodego jury) na VII Ogólnopolskim Konkursie „Gitara w muzyce kameralnej” w Tychach i 1 miejscem na 11. Festiwalu Gitarowym Joaquina Rodrigo w Olsztynie.

Po koncercie można było nabyć płyty CD, ofiarowane i.in. przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży „Auxilium”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra