Artykuł partnerski

Zobacz, jak otworzyć konto internetowe bez wychodzenia z domu

W Bochni większość oddziałów banków zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy rynku. Jeżeli mieszkasz w miejscu położonym na uboczu lub na oddalonych o kilka kilometrów terenach wiejskich, załatwienie nawet prostych spraw takich jak założenie konta w banku może być naprawdę czasochłonne. Przeczytaj, jak wygodnie otworzyć rachunek bankowy bez wychodzenia z domu.

Dlaczego opłaca się założyć konto internetowe?

Możliwość otwarcia rachunku bankowego bez wychodzenia z domu to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musisz specjalnie jeździć do oddziału banku i stać w kolejce, aby załatwić formalności. Cały proces założenia konta zajmuje kilkanaście minut i zrealizujesz go z dowolnego miejsca.

Z tej opcji skorzystają przede wszystkim osoby, które chętnie sięgają po rozwiązania nowoczesnej bankowości.

Rachunek otwierany przy użyciu jednej z opisanych poniżej metod jest aktywny praktycznie od razu, choć musisz liczyć się z pewnym ograniczeniami dotyczącymi m.in. limitów przelewów. Nie będziesz dysponować też kartą płatniczą, ale możesz wygodnie płacić BLIK-iem. Wystarczy ci do tego smartfon, nawet bez modułu NFC.

Jak wygodnie założyć rachunek w banku prosto z domu?

Banki stosują różne metody otwierania rachunku przez internet. Czasami oznacza to możliwość wyboru spośród kilku dostępnych opcji. Dlatego warto wiedzieć, czym różnią się między sobą poszczególne rozwiązania.

Konto na selfie

Aby założyć konto na selfie, będziesz potrzebować telefonu lub tabletu z wbudowaną kamerą. Z jej pomocą wykonasz zdjęcie twarzy oraz dowodu osobistego, które następnie załączasz do wniosku.

System rozpoznawania znaków OCR automatycznie weryfikuje zgodność danych na formularzu ze zdjęciem dokumentu. Osobny algorytm porówna zdjęcie z rysami twojej twarzy.

Wideoweryfikacja

Wideoweryfikacja polega na umówieniu spotkania z konsultantem banku. Potwierdza on tożsamość użytkownika poprzez wysłanie wiadomości SMS z kodem, który należy podać w trakcie rozmowy. Pracownik banku poprosi cię też o okazanie dowodu osobistego oraz zaprezentowanie twarzy.

Autoryzacja konta w innym banku

Jeszcze innym sposobem jest potwierdzenie tożsamości jest zalogowanie się w toku wypełniania formularza do konta w innym banku. Z tej metody nie skorzystasz, jeżeli otwierany rachunek jest twoim pierwszym kontem bankowym.

Przelew weryfikacyjny

Założenie konta z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego polega na dokonaniu płatności na symboliczną złotówkę z rachunku w innym banku.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność zachowania pełnej zgodności informacji między wypełnianym formularzem a danymi użytymi do przelewu. W przypadku rozbieżności autoryzacja nie zostanie udzielona.

Pozostałe sposoby otwierania rachunku online obejmują m.in. wykorzystanie e-dowodu lub podpisanie umowy przez SMS w systemie Autenti.

Bez względu na to, z której metody otwierania rachunku korzystasz, pamiętaj o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przede wszystkim unikaj łączenia się ze stroną banku poprzez otwarte sieci Wi-Fi, które przyciągają cyberprzestępców. Unikaj również wypełniania formularza w miejscu publicznym takim jak galeria handlowa lub dworzec. Dbaj o ustawienie silnego hasła do konta oraz jego regularną zmianę. Niech zawsze zawiera małe oraz duże litery, cyfry i znaki specjalne.

Czy na założeniu konta można zarobić?

Możliwość założenia rachunku bankowego bezpośrednio z domu to nie tylko wygoda, ale też możliwość dodatkowego zarobku. Banki chętnie premiują klientów preferujących nowoczesne rozwiązania, przyznając im premie finansowe.

Zajrzyj na: www.rankingkont.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera i sprawdź oferty najlepszych kont bankowych, które otworzysz bez wychodzenia z domu.

Nie marnuj czasu na dojazd do banku i stanie w kolejkach. Korzystając z bankowości internetowej, rachunek otworzysz błyskawicznie.

(artykuł sponsorowany)

Góra