Artykuł partnerski

Werner Kenkel – Lider Klimatyczny Polska 2021

Grupa Werner Kenkel to polska, rodzinna firma z ponad 40-letnią tradycją w produkcji opakowań tekturowych, tektury falistej oraz ekologicznych ekspozytorów towarów czyli tzw. materiałów POS (Point of sales).

Pod koniec ubiegłego roku magazyn Forbes Polska przyznał firmie tytuł LIDERA KLIMATYCZNEGO POLSKA 2021.

Magazyn przy współpracy z firmą Statista przeanalizował ponad 500 firm działających na terenie naszego kraju pod kątem działań proekologicznych i wybrał 30 Liderów, którzy – wg oceny specjalistów – swoją postawą i podjętymi działaniami prowadzą swoją działalność jednocześnie najlepiej dbając o środowisko naturalne.

Proekologiczne działania Werner Kenkel zostały potwierdzone już wcześniej wdrożeniem systemów z obszaru dbania o środowisko. Potwierdzeniem tego rodzaju działań są uzyskane wiele lat temu certyfikaty:

– ISO 140001 – system zarządzania środowiskiem.

Potwierdza on, że w zakładach produkcyjnych Grupy Werner Kenkel została wdrożona i funkcjonuje norma Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, która wspomaga ochronę środowiska oraz zapobieganie zanieczyszczeniom w sposób uwzględniający potrzeby społeczno–ekonomiczne w myśl idei zrównoważonego rozwoju.

– FSC® – standard odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Kontrola Pochodzenia Produktu FSC® jest informacją umożliwiającą śledzenie drogi jaką przebyły produkty z lasu, bądź w przypadku materiałów z recyklingu – z miejsca odzysku. Certyfikat FSC® potwierdza, że kupowane i sprzedawane przez przedsiębiorstwo materiały i produkty z drewna pochodzą wyłącznie z certyfikowanych lasów (zarządzanych w zgodzie z obowiązującym prawem oraz dobrymi praktykami ochrony środowiska, ekonomii i z poszanowaniem wartości społecznych ludności zamieszkującej dany obszar.

Jako ciekawostkę należy dodać, że na terenie 3 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Krzycku Wielkim oraz Bochni rośnie 900 drzew, które nie tylko stanowią estetyczne uzupełnienie krajobrazu, ale jednocześnie utrzymują odpowiednią wilgotność ziemi, w upalne dni dają cień ale nade wszystko produkują duże ilości tlenu.

Góra