Artykuł partnerski

Schudnij skutecznie w 2022! Bezpłatne konsultacje dietetyczne z dietetykiem Projekt Zdrowie w Bochni!

Zaczynałaś/ Zaczynałeś od Nowego Roku, od poniedziałku, od kolejnego miesiąca? Postanowiłaś/ Postanowiłeś nie jeść słodyczy, niezdrowych przekąsek albo fast-foodów? Raz udało się wytrwać dłużej, innym razem szybko zabrakło motywacji? Dodatkowe kilogramy zaczęły powodować problemy zdrowotne? Czytasz to i masz wrażenie, że to o Tobie mowa? Zrób coś z tym!

W tym roku schudnę!

Nowy Rok, nowe postanowienia. Obok zmiany pracy, poprawy znajomości języka, czy dalekich podróży, często obiecujemy sobie, że zgubimy nadmiarowe kilogramy. W 2021 aż 41% osób planowało, że zmieni swoje nawyki żywieniowe. W pełni swoje postanowienia realizuje jednak tylko 8% z nas.

Początki redukcji masy ciała zazwyczaj nie są trudne, jednak z każdym dniem coraz ciężej poradzić sobie ze spadającym poziomem motywacji. Chcemy być konsekwentni i trzymać się diety, jednak będąc osamotnieni w tej misji, łatwiej się poddajemy. Niejednokrotnie dieta zaczerpnięta z kolorowego magazynu, czy „pożyczona” od koleżanki, nie przynosi żadnego rezultatu. Robimy kilka kroków w tył i zamiast potraktować to jako rozbieg, całkowicie się poddajemy.

Dieta „na miarę” w gabinetach Projekt Zdrowie

Należy pamiętać, że z dietą jest tak jak z sukienką, czy garniturem. Musi być skrojona na miarę, żeby spowodowała efekt „wow”. Jeśli nie będzie uwzględniać naszych preferencji, czy też stanu naszego zdrowia, jej stosowanie nie pomoże nam osiągnąć wymarzonej sylwetki.

Tak jak w przypadku choroby, korzystamy z pomocy lekarza, tak w przypadku chęci schudnięcia, powinniśmy umówić się na konsultację z dietetykiem. Dlaczego? Dietetyk ustali odpowiednią ilość kalorii i wykluczy produkty, których nie lubisz lub których nie możesz jeść. Przy układaniu diety, uwzględnia on także aktualny stan Twojego zdrowia oraz aktywność fizyczną, tryb pracy czy preferowane przez Ciebie godziny spożywania posiłków. Możesz mieć pewność, że nie będzie to głodówka, a ulubione produkty zostaną zastąpione mniej kalorycznymi zamiennikami.

Tak jak wiesz, że nie ma leku na wszystko, tak nie ma też diety dla wszystkich, dlatego ważne jest, abyś otrzymał jadłospis w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. I na to możesz liczyć w gabinetach dietetycznych Projekt Zdrowie.

W naszych gabinetach Pacjenci mają możliwość wyboru kuracji opartej tylko na diecie lub na połączeniu diety i suplementacji. Pacjent nie jest pozostawiony samemu sobie, może liczyć na profesjonalną opiekę dietetyka, jego stałe wsparcie oraz monitorowanie efektów – tłumaczy Regina Czubak, dietetyk Projekt Zdrowie w Bochni.

Skorzystaj z darmowej konsultacji z dietetykiem

W styczniu w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie w Bochni, przy ul. Storynka 3/16 wszyscy chętni mogą skorzystać z darmowej konsultacji dietetycznej. Na konsultację można umówić się pod numerem telefonu:

798 778 231 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie bochnia.projektzdrowie.info.

Jak wygląda taka wizyta? W trakcie spotkania dietetyk przeprowadza analizę składu ciała, wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej oraz podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu. Podpowiada też, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Nie zaczynaj kolejnego roku od postanowień, umów się na darmową analizę składu ciała z dietetykiem już teraz i zrób mały krok do dużej zmiany!

Nazywam się Regina Czubak i jestem dyplomowanym dietetykiem. Ukończyłam studia na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Aktualnie nadal dokształcam się poszerzając swoją wiedzę poprzez liczne kursy, kongresy i szkolenia. Podczas studiów odbywałam praktyki w szpitalu, przedszkolu oraz domu opieki, dlatego posiadam doświadczenie w prowadzeniu pacjentów w różnym wieku i stanie zdrowia. Jako dietetyk pracuje już kilka lat, a zdobywając doświadczenie nauczyłam się, że najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jestem otwarta, empatyczna i kocham pracę z ludźmi! Pomagam moim pacjentom osiągać cele, co daje mi ogromną satysfakcję. Jednak najważniejsze dla mnie jest nauczenie moich podopiecznych zdrowych nawyków. Takich, które zostaną z nimi na długo, aby po zakończeniu współpracy czuli się bezpiecznie i mogli wieść zdrowy tryb życia w pełni samodzielnie. Nie jestem zwolenniczką postów, głodówek i niskoenergetycznych diet, które przynoszą tylko chwilowe efekty. Swoją wiedzę i praktykę opieram na badaniach naukowych. Dodatkowo bardzo lubię gotować, poznawać nowe smaki. Uwielbiam spędzać czas z bliskimi i jeść zdrowo!

Dlatego jeśli chcesz zmienić swoje nawyki i zadbać o siebie to zapraszam na konsultację!

Dowiedź się więcej z naszej strony internetowej:  https://bochnia.projektzdrowie.info/

Odwiedź nas na Facebooku KLIKNIJ

Projekt Zdrowie Bochnia
Polskie Centra Dietetyczne
ul. Storynka 3/16
32-700 Bochnia
Tel.: 798 778 231

e-mail: bochnia@projektzdrowie.info

Dietetyk Regina Czubak
Góra