Artykuł partnerski

Jaki wybrać toster do grzanek? Kilka sprawdzonych porad

Chrupiący chleb to doskonały pomysł na śniadanie. A niewielkie urządzenie, takie jak toster, jest w stanie je szybko pomóc przygotować. Jego konstrukcja na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt skomplikowana. Jednak przy bliższym spojrzeniu okazuje się, że może mieć on różne parametry i funkcje. Jak wybrać odpowiedni toster do grzanek, by służył Ci przez długi czas? Przedstawiamy nasze wskazówki na ten temat.

Co powinien mieć dobry toster?

Warto wiedzieć, na jakich parametrach tostera jest najlepiej się skupić, żeby być z niego w pełni zadowolonym. Przede wszystkim dobre urządzenie powinno szybko i dokładnie opiekać chleb. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na moc tostera. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup tego urządzenia, które ma możliwość ustawienia stopnia opieczenia. Każdy będzie miał możliwość wybrania, jak mocno chce przypiec pieczywo. Twój toster do grzanek powinien też móc łatwo się wyczyścić. Ułatwia to tacka na okruszki, wyjmowana z urządzenia.

Jaką moc powinien mieć dobry toster?

To, jak długo opieka się chleb w tosterze, zależy przede wszystkim od jego mocy. A im jest ona wyższa, tym szybciej otrzymamy gotowy tost. W przypadku jedzenia śniadania przez jedną czy dwie osoby, nie ma to tak dużego znaczenia, jak przy większej liczbie osób. Tostery, które są droższe, mają moc około 1000W. Takie urządzenie jest gotowe do rozpoczęcia pracy zaledwie w parę chwil po jego uruchomieniu. Tańsze wersje tosterów mają moc około 700-800W i zazwyczaj trzeba odczekać dłuższy moment, by rozpocząć opiekanie.

Jak dużo szczelin ma dobry toster?

Aby uzyskać gorący chleb, wkłada się go szczeliny tostera, w których znajdują się też zabezpieczone grzałki. Najczęściej jest w nich miejsce na dwie kromki. Taka suma w zupełności wystarcza przy przygotowaniu śniadania dla jednej lub dwóch osób. Jednak gdy w rodzinie jest trzech, czterech lub więcej chętnych na kanapki, czas oczekiwania zaczyna się wydłużać. Dlatego warto zainwestować w toster z większą ilością szczelin. Cztery otwory na chleb dają dwa razy krótszy czas oczekiwania na tosty. 

Czy warto wybrać toster z plastiku czy z metalu?

Tostery mogą mieć obudowę wykonaną z plastiku lub z metalu. Który z nich powinno się wybrać? Tostery z metalu są bardziej estetyczne, ale też przy tym sporo cięższe. Jednak o wiele bezpieczniejsze niż te wykonane z plastiku, które przy zbyt długim czasie pracy mogą się przetopić. Polecamy Ci kupienie metalowego tostera, ponieważ może on posłużyć Ci na znacznie dłużej, a do tego będzie wytrzymalszy. 

Jakie dodatkowe wyposażenie może mieć toster?

Dodatkowe wyposażenie tosterów sprawia, że ich funkcjonalność się zwiększa. Urządzenie to może posiadać wyciągany ruszt. To kolejny sposób na podgrzanie chleba lub bułeczek. Rusztu używa się także do podtrzymania ciepła w już przygotowanych tostach. Toster może również posiadać specjalne płytki, na których są zaznaczone wzory. Dzięki nim wypalisz na pieczywie różne obrazki. Ta funkcja może bardzo spodobać się dzieciom. Na rynku jest także dostępny toster z jajowarem. To w nim przygotujesz jajka oraz tosty w jednym urządzeniu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób lubiących tego typu połączenie śniadaniowych posiłków.

Mamy nadzieję, że poszerzyliśmy Twoją wiedzę na temat tosterów. Te urządzenia potrafią mieć wiele ciekawych funkcji i udogodnień, o których warto pamiętać w trakcie ich wyboru. Czy już wiesz, na który z tosterów się zdecydujesz? Życzymy Ci wyłącznie przepysznych śniadań przygotowanych razem ze swoim nowym urządzeniem.

Góra