Artykuł partnerski

Dzwoni nieznany numer? Sprawdź, kto to!

Kiedy wyświetlacz telefonu pokazuje nieznany numer, mało kto reaguje entuzjazmem. Jedni ignorują połączenia, inni odbierają i – jeśli w słuchawce usłyszą telemarketera – mniej lub bardziej uprzejmie dziękują za usługi. Jest jeszcze trzecia możliwość: przed wybraniem zielonej słuchawki możesz sprawdzić w internecie, kto do Ciebie dzwoni.

Możesz dowiedzieć, się kto do Ciebie dzwoni, jeszcze zanim powiesz: „Halo”. Jak to możliwe? Pozwala na to ogólnopolska baza numerów telefonów komórkowych. Sprawdź, jak wyszukać nieznany numer w internecie lub za pomocą aplikacji na telefon.

Ogólnopolska baza numerów telefonów komórkowych – jak to działa?

Wiele osób odbiera telefonu od nieznanych numerów. Nie chcą tłumaczyć telemarketerom, że nie są zainteresowani ich „wyjątkową ofertą” lub po raz kolejny odmawiać udziału w ankiecie. Czasami jednak może się okazać, że telefonuje kurier, recepcjonistka z przychodni, by potwierdzić wizytę, czy dzwoni rekruter w odpowiedzi na wysłane CV.

Stąd wynika popularność portali internetowych z bazą numerów telefonów komórkowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dzwoniący numer, np. 222571145, aby dowiedzieć się, kto najprawdopodobniej do Ciebie dzwoni. Jeśli numer znajduje się w bazie, możesz poznać opinie innych użytkowników, którzy mieli kontakt z danym numerem. W ten sposób dowiesz się, czy należy on do telemarketera, ankietera, czy też w słuchawce odzywa się automat. Może się okazać, że to numer prywatny, z którego dzwoni np. kurier.

Numery takie jak 222571145 sprawdzaj wygodnie w aplikacji na telefon

Jeśli często dzwonią do Ciebie nieznane numery, rozważ instalację specjalnej aplikacji na telefon. Dzięki niej nie tylko szybko sprawdzisz, kto do Ciebie dzwoni, ale także zyskasz możliwość blokowania niechcianych numerów.

Ponadto aplikacja działa w tle, więc informacje o numerze wyświetlają się podczas połączenia. Dane o numerach są pobierane z ogólnopolskiej bazy numerów telefonów komórkowych. Dzięki temu nie musisz wpisywać numeru w wyszukiwarkę – potrzebne informacje masz jak na dłoni. Warto również wspomnieć, że korzystanie z aplikacji Infonumer jest bezpłatne.

Próbowano Cię oszukać przez telefon? Ostrzeż innych!

Zarówno na stronie internetowej z bazą numerów telefonów, jak i w aplikacji, możesz oceniać i komentować dzwoniące do Ciebie numery. Jeśli podczas rozmowy ktoś próbował wyłudzić Twoje wrażliwe dane lub namówić Cię na przesłanie pieniędzy czy zainstalowanie podejrzanej aplikacji na telefon, podszywał się pod policjanta czy pracownika banku – reaguj. Zostaw komentarz pod danym numerem telefonu, by ostrzec innych użytkowników.

Jak nie dać się oszukać przez telefon? Przeczytaj!

Pamiętaj, że próba wyłudzenia jest przestępstwem, dlatego należy ją zgłosić na policję. Przestępcy często zmieniają numery telefonów, zatem im szybciej powiadomisz o podejrzeniu popełniania przestępstwa, tym większa szansa, że oszuści zostaną złapani i nie pozbawią oszczędności jakiejś nieświadomej niczego ofiary.

Góra