Artykuł partnerski

Co sprawia, że mieszkanie jest naprawdę przytulne i przyjemne?

Zaaranżowanie przytulnego mieszkania bywa sporym wyzwaniem. Stajemy przed wieloma dylematami, które wiążą się z urządzeniem wnętrza. Przed wyborem mebli i innych dodatków warto dowiedzieć się, jakie propozycje mogą wprowadzić w naszym domu przytulność, styl i estetykę. Dzięki temu sprawimy, że domownicy będą bardzo chętnie spędzać czas w domowym zaciszu. Jak stworzyć przyjazne otoczenie w swoim mieszkaniu? O czym warto pamiętać?

Jak zaaranżować przytulny salon?

Przytulny salon może być z jednej strony reprezentacyjny, a z drugiej wygodny i funkcjonalny. Urządzając to wnętrze, na pierwszym miejscu powinniśmy postawić komfort domowników. W tym miejscu nie może zabraknąć strefy telewizyjnej i wypoczynkowej. Dobrym wyborem jest gustowna szafka pod TVktóra będzie pasować do całego otoczenia. Nie zapominajmy także o siedziskach i niewielkim stoliku kawowym. Dodatkowo dobierzmy miękki dywan, który zadba o naszą wygodę. 

Co jeszcze może się sprawdzić w przytulnym salonie? Bardzo chętnie wybieramy fotel uszak z pufem, który stanowi dodatkowe miejsce do odpoczynku. Obok niego można ustawić poręczny schowek na prasę i książki. Przydatny jest także ciepły koc, który otuli nas w chłodne, jesienne i zimowe dni. 

Przytulna sypialnia – jakie meble i dodatki wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy nocną porą po całym dniu pracy. Aby zachować przytulną atmosferę w tym miejscu, nie potrzeba zbyt wiele. Oczywiście podstawa to solidne i miękkie łóżko z odpowiednim materacem.

Doskonale sprawdzają się tapicerowane łóżka lub klasyczne modele z drewnianą ramą. Do tego dobierzmy pościel dobrej jakości w uniwersalnym kolorze. Komplety w kwieciste wzory mogą z powodzeniem wprowadzić do sypialni romantyczny nastrój. Poza tym na uwagę zasługują:

  • Dekoracyjne poduszki
  • Miękki koc
  • Szafki nocne z lampkami po obu stronach łóżka.

Dzięki temu każdego dnia będziemy czuć się wyjątkowo w swojej sypialni. Jeżeli w naszej sypialni znajduje się telewizor, tutaj także niezbędna jest modna szafka pod TV. 

Jak stworzyć przytulną jadalnię?

Kolejnym ważnym pomieszczeniem w każdym domu jest jadalnia. Pięknie urządzone wnętrze sprzyja spotkaniom z bliskimi i zacieśnianiu więzi. Domownicy w tym miejscu zasiadają przy stole i cieszą się swoją bliskością. W nowoczesnych wnętrzach często spotykana jest jadalnia połączona z salonem. Okazuje się, że wielofunkcyjne wnętrze daje nam znacznie więcej możliwości i pozwala wprowadzić przyjazną atmosferę. Jadalnia otwarta wraz z salonem ułatwia integrację gości oraz domowników. 

Jakie rozwiązania wybrać w jadalni? Nie może tutaj zabraknąć stołu z dopasowanymi do niego krzesłami. Wygodę zapewniają modele tapicerowane. Ponadto, na blacie stołu umieścić można modne dekoracje w formie świeżych kwiatów lub ceramicznych figurek. 

Jak widać, zaaranżowanie przytulnej przestrzeni w naszym domu wymaga zadbania o kilka kwestii. Najważniejsze jest to, aby dobierać elementy wyposażenia zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i preferencjami. W przytulnym salonie posłuży nam funkcjonalna szafka pod TV, a w sypialni warto zadbać o dodatki typu dywan, poduszki i szafki nocne. Jadalnia z kolei rządzi się swoimi prawami – tutaj centralnym punktem jest elegancki stół wraz z krzesłami. Aranżując pomieszczenia, musimy zwracać uwagę głównie na potrzeby swoje i  domowników. 

Góra