Artykuł partnerski

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Planujesz ubezpieczyć swój dom czy mieszkanie? To bardzo dobra decyzja – odpowiednia polisa oznacza spokój i wsparcie finansowe. Dowiedz się, jakie rodzaje ubezpieczenia masz do wyboru, aby zdecydować się na to, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Polisa mieszkaniowa – rodzaje

Przeglądając oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, spotkasz się z pakietami o różnym stopniu ochrony. Poszczególne oferty mogą mieć inne zakresy, jednak zwykle do wyboru masz te opcje: ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych lub od wszelkich zdarzeń (ALL RISK). W skład pakietu ubezpieczeniowego wchodzi Assistance. Możesz również do pakietu dołączyć  OC w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym 

OC znane jest głównie kierowcom pojazdów. Jednak ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym  znajdzie zastosowanie także w przypadku prywatnych nieruchomości.

OC w życiu prywatnym zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji, gdy Ty, inny domownik, a nawet należące do Was zwierzę wyrządzicie szkodę osobie trzeciej (np. bawiące się u sąsiada dziecko strąci telewizor czy wybije piłką okno) lub np. kurier poślizgnie się na oblodzonych schodach do Twojego domu i skręci kostkę.

Polisa działa także w przypadku zdarzeń niezależnych od Ciebie, np. gdy w Twoim mieszkaniu zepsuje się instalacja wodna, co doprowadzi do zalania mieszkania sąsiada. Wówczas to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty remontu.

OC w życiu prywatnym to niezwykle praktyczna polisa, dzięki której losowe wydarzenia nie nadwyrężą Twojego domowego budżetu ani nie będą powodem do stresu. 

Assistance domowy

Co w sytuacji, gdy Twój dom bądź mieszkanie zostanie zalane, spalone, uszkodzone przez wichurę, powódź czy wskutek usterki elektrycznej? W takich przypadkach sprawdzi się ubezpieczenie Assistance.

Wyżej opisane szkody mogą być różne. Niekiedy spowodują tylko drobną usterkę, wymagającą jednak pomocy fachowca. Dzięki Assistance otrzymasz wsparcie hydraulika, elektryka, czy ślusarza. Jeśli jednak mieszkanie zostało całkowicie lub częściowo zniszczone i chwilowo nie nadaje się do użytku, polisa zapewni Ci np. transport i pobyt w hotelu czy przewiezienie ocalałych rzeczy.

Assistance to także mnóstwo innych przydatnych opcji, takich jak ochrona pozostawionego mienia, opieka nad dziećmi oraz zwierzętami czy dostawa leków. W przypadku awarii czy zniszczenia nie zostaniesz sam z problemem. Możesz liczyć na kompleksową pomoc, aby nie martwić się skutkami, a skupić na bliskich oraz ich bezpieczeństwie.

Ubezpieczenie domu ALL RISK

Chcesz ubezpieczyć swoje cztery kąty od wszelkich ewentualności? W takim razie wybierz ubezpieczenie domu ALL RISK, która sprawdzi się w każdej sytuacji (za wyjątkiem tych opisanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

ALL RISK obejmuje szkody wyrządzone przez np. pożar, zalanie, wiatr czy kradzież, ale też te mniej oczywiste, np. szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta, wandali, grad, śnieg, burze. Wybierając tę polisę, maksymalnie dbasz o swoją posesję, aby nieprzewidziane sytuacje nie oznaczały niepotrzebnego stresu oraz ogromnych kosztów. Oprócz rekompensaty finansowej możesz liczyć także na sfinansowanie pobytu w lokalu zastępczym, opłacenie akcji ratowniczej, czy posprzątanie pozostałości po szkodzie. 

Ubezpieczenie domu – wybierz mądrze

Akty wandalizmu, żywioły czy usterki zdarzają się na porządku dziennym. Niestety ich skutki mogą być opłakane i znacznie uszczuplić domowy budżet. Dlatego zadbaj o polisę, która da Ci spokój oraz wsparcie finansowe.

Jeśli szukasz solidnej oferty w dobrej cenie, sprawdź polisy na stronie LINK4. O naszej ofercie możesz porozmawiać bezpośrednio z konsultantem pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl. 

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Góra