Artykuł partnerski

Ciesz się trwałym kolorem z szamponem do włosów farbowanych

Ogromna rzesza kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Jest to najpopularniejszy zabieg fryzjerski przeprowadzany w salonach fryzjerskich oraz w domu. Koloryzacja to zabieg powszechny w tym samym stopniu jak powszechna jest troska o utrzymanie trwałości i intensywności uzyskanego koloru.

Ogromna rzesza kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Jest to najpopularniejszy zabieg fryzjerski przeprowadzany w salonach fryzjerskich oraz w domu. Koloryzacja to zabieg powszechny w tym samym stopniu jak powszechna jest troska o utrzymanie trwałości i intensywności uzyskanego koloru.

Dlatego, jeśli jesteś właścicielką włosów farbowanych, to szampon dedykowany tego rodzaju włosom powinien koniecznie zagościć w Twojej łazience. Szampon do włosów farbowanych został zaprojektowany do tego, aby przedłużać trwałość koloru. Nie tylko myje włosy i je pielęgnuje, ale przede wszystkim zabezpiecza przed płowieniem i opóźnia proces utraty intensywności koloru. Przy czym ważne jest, aby rodzaj tego szamponu był odpowiednio dobrany również do koloru włosów. Dlatego mamy różne typu szamponów: do włosów blond, do rozjaśnianych, do odcieni miedzi i czerwienie oraz do ciemnych.

Nie jest żadną nowiną fakt, że włosy po farbowaniu wyglądają doskonale może przez maksymalnie 2 tygodnie po zabiegu koloryzacji. Jednakże kiedy mijają kolejne dni, to do czasu kolejnego farbowania włosy stają się bardziej matowe i zaczynają blaknąć. Każde kolejne mycie włosów zwykłym szamponem sprawia, że pigmenty się wypłukują. Są co prawda kolory, które są dużo trudniejsze w utrzymaniu od innych, jednak każdy odcień traci swoją intensywność i urok.

Jaki jest najlepszy szampon do włosów farbowanych?

Zatem, jeżeli chcesz, by Twoje włosy w oczekiwaniu na kolejny zabieg koloryzacji jak najdłużej utrzymywał swój blask i piękny odcień, zdecyduj się na stosowanie szamponu do włosów farbowanych. Tego rodzaju kosmetyk perfekcyjnie zadba o kolor, o blask, miękkość i ogólnie o kondycję włosów koloryzowanych. Co ważne, szampon taki przeznaczony jest również częściowo do naprawy zniszczeń, jakie mimo wszystko powoduje farbowanie. Wykazuje więc działanie odbudowujące, wzmacniające, zamykające łuski włosów. Ponadto nadaje rozświetlenia i doskonałej prezencji farbowanym pasmom.

Jak wybrać swój szampon do włosów farbowanych?

Najpopularniejszym szamponem do pasm po koloryzacji jest szampon do włosów blond. Wiele kobiet poszukuje tego rodzaju kosmetyku do mycia. Powodem jest popularność samego koloru blond wśród kobiet, które decydują się na rozjaśnianie oraz trudności w utrzymaniu chłodnego odcienia. Pojawianie się ciepłych, żółtych odcieni jest bardzo niemile widziane przez większość blondynek i sprawia, że poszukują one szamponów neutralizujących ten efekt i tonujących kolor. Również istotnym problemem włosów blond jest silne przesuszenie pasm, które jest konsekwencją używania rozjaśniacza. Dlatego zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji jest absolutnie konieczne.

Ujednolicenie i zrównoważenie koloru jest marzeniem wielu nas. Szampony do włosów blond dbają o utrzymanie chłodnego odcienia (te neutralizujące) lub te po prostu utrzymują dłużej ładny kolor i blask.

W przypadku szamponów ochładzających kolor nazywanych również tonującymi faworytem internautek jest szampon Fanola No Yellow. Ma on bardzo dobrą, profesjonalną recepturę, która świetnie sobie radzi z ciepłymi odcieniami, a jednocześnie dba o ich pielęgnację. Włosy utrzymują ładny blask i możesz cieszyć się chłodnym tonem pasm. Zobacz go na Pro-sprzet.pl

Każdy wie, że szczególnej troski wymaga utrzymanie kolorów włosów miedzianych, rudych czy różnych czerwieni. Te odcienie szybko się wypłukują, dlatego wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Dedykowane do tego szampony pomogą zachować na dłużej kolor i zmniejszyć częstotliwość koloryzacji.

Bardzo dobrym szamponem proponowanym przez nad jest szampon Schwarzkopf BonaCure Color Freeze. Ten specyfik zupełnie delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy, a jednocześnie ładnie podkreśla czerwone tony pasm. Sprawia, że zyskują one niesamowity, intensywny blask. Doskonale chroni przed blaknięciem i zamyka łuski włosów.

Kolory farbowane na brązowo lub czarno są co prawda łatwiejsze w utrzymaniu, ale również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Można tutaj skorzystać więc z propozycji idealnej dla włosów farbowanych, jaką jest szampon Matrix Total Results Color Obsessed. Sprawia on, że włosy są mięciutkie i dobrze się prezentują. Pasma są elastyczne, a kolor wypłukuje się znacznie wolniej. Rzadziej więc musisz chodzić na koloryzację do fryzjera, a fryzura prezentuje się fantastycznie.

Góra