Wydarzenia

Stradomka. Mieszkańcy żalą się, że mają problem z umówieniem wizyty u lekarza

Po naszym artykule o problemach ze służbą zdrowia w gminie Bochnia odebraliśmy wiele telefonów i e-maili. Dzwonili też mieszkańcy Stradomki, którzy w tym tygodniu mają wielki problem, by umówić się do lekarza.

Wczoraj lekarz miał przyjmować w tamtejszym ośrodku po południu (tak przynajmniej wynika z informacji zawieszonej na stronie internetowej SP GZOZ w Bochni).

-Przyjechał jednak rano. Po tej wizycie pielęgniarka wywiesiła kartkę, że 7 marca (czwartek) i 8 marca (piątek) ośrodek będzie nieczynny – mówi Stanisław Rozum, sołtys Stradomki.

On sam był umówiony do lekarza na piątek, bo kończą mu się leki, które musi przyjmować systematycznie. Na wizytę musi czekać do przyszłego tygodnia. O ile lekarz w ogóle przyjedzie.

Dziś w ośrodku zdrowia w Stradomce nie przyjmował też pediatra, mimo, że powinien tam być od godziny 14.15 (informacja na stronie SP GZOZ).

-To skandal co się dzieje. Kiedyś mieliśmy pięć razy w tygodniu lekarza, w tej chwili jest problem, aby, był choć dwa dni. Przedstawiciele samorządu chwalą się, że w poczekalni zawiesili telewizor, owszem jest, ale nie podłączony do anteny, więc nie działa – mówi sołtys Stanisław Rozum.

Gospodarz wsi dodaje, że zamiast tego telewizora samorząd mógł zainwestować w naprawienie płytek w gabinecie i poczekalni, bo nagminnie odpadają.

-Boję się, że prowadzone działania doprowadza do tego, że nasz ośrodek zostanie zamknięty. Osoby zmotoryzowane sobie poradzą, pojadą do Bochni, ale co z ludźmi starszymi, którzy liczą, że będą mieć lekarza na miejscu – pyta sołtys wsi.

O to, dlaczego ośrodek w Stradomce jest nieczynny, a także ilu lekarzy faktycznie w nim pracuje, zapytaliśmy przedstawicieli samorządu gminy Bochnia. Czekamy na odpowiedź.

34 komentarze

34 Comments

 1. Henryk

  07 marca godzina 15:25

  To ten sołtys pomstuje który nie został wybrany do rady społecznej. Co zamarzyly się stanowiska a tu nic z tego nie wyszło bo nie został wybrany? Jak nie przestaną podpuszczac ludzi to żaden lekarz tam nie przyjdzie i nawet jajkami i kurami ich nie zatrzymają

  • Gonia

   07 marca godzina 18:44

   Będzie dr Rozum przyjmował pacjentów w Stradomce:)

  • Nieszkowian

   07 marca godzina 21:55

   Z tego co mieszkańca wiadomo to sołtys buczyny i Mieszkowic małych startował do rady społecznej czy się mylę?

  • Ela

   07 marca godzina 22:06

   Hmm… nie rozumiem Pana ironi po to są sołtysi żeby interesować się tym co się dzieje we wsi
   Jakby nie patrzeć to ośrodek zdrowia w stradomce jest dla mieszkańców kilku wsi i jakoś żaden z okolicznych sołtysów się nie zainteresował tym ze nie ma lekarza,ludzi w stradomce byli od lat przyzwyczajeni do tego ze lekarz jest codziennie nagle się to zmieniło po wyborach nowych władz
   Wiec uważam, ze rzucani głupich haseł w kierunku osób które się tym przejęły jest nie na miejscu bo jakby nie patrzeć to taka rola sołtysa wsi.
   tak rzucacie obelgami ze zaraz ludzie zaczną odchodzić od stanowisk sołtysów radnyc bo wam ludzia nigdy nie dogodzi a wtedy już w ogóle będzie narzekać ze nie ma się kto wsiami zająć

  • obserwator

   08 marca godzina 00:04

   Po pierwsze – pan Rozum nie został wybrany przez bzdekową Radę Gminy do rady społecznej GZOZ gdyż wiadomo było że nie będzie tuszował skandali, ktore teraz mieszkancy obserwują w gminnych ośrodkach.
   Po drugie i najważniejsze – widać że Henryk ( czyli Julian , Marlenka i Ruda ) nie mają nic do powiedzenia ludziom z gminy wobec fotograficznych dowodów źe w ośrodkach gminy Bochnia jest tragedia. Władcy gminy opowiadają bzdury dziennikarzom , wybielają się jak mogą ale mieszkańcy widzą jaka jest prawda i kto doprowadził do takiego dziadostwa.

 2. Iza

  07 marca godzina 16:14

  Czy to jest podpuszczanie ludzi?tą kartkę na drzwiach ze osrodek jest nieczynny tez sołtys wywiesil???my chcemy tylko to co nam się nalezy czyli podstawowej opieki zdrowotnej!to jest skandal żeby przez tyle dni nie bylo lekarza,u kogo mamy się leczyć?kto do tego doprowadzil?!

  • Anonim

   07 marca godzina 19:26

   Wszystkie lekarki które jednoczasowo złożyły wypowiedzenia

 3. mieszkaniec

  07 marca godzina 16:15

  nie wybrales do rady spolecznej Noszego soltysa bowojt ci rekomendowal swojego sltysa z Nieszkowic Malych co panie Wiesku z personelem medycznym w naszym osrodku ja chce tylko to co mam zagwarantowane przez moje Panstwo wiec do dziela

 4. mieszkaniec

  07 marca godzina 17:22

  Takich ludzi jak sołtys ze Stradomki nam potrzeba,ponieważ otwarcie zabiega o dobrą opieką medyczną nad okolicznymi mieszańcami

 5. 123

  07 marca godzina 18:13

  Brawo Pani Dyrektor!Brawo Wojcie!Jest Pan „wielki”….

 6. Obiektywna

  07 marca godzina 21:35

  Troche nieprofesjonalne umieszczać taki artykuł nie wysłuchując drugiej strony. Poza tym zastanawia mnie jedno, czemu o wszystkie wyjaśnienia zwracacie się do Wójta? nie on kieruje tą jednostką. Od tego jest dyrektor i to on powinien miec prawo wypowiedziec się i mieć chociaż mozliwość obrony. To on musi codziennie się borykać z problemami tej jednostki. Ma obowiązki, ma też uprawnienia. Może zapytajcie dlaczego tak się dzieje, ile lekarze chcą zarabiać i ile godzin chcą pracować. Widzicie tylko samo zło, nic dobrego? Naprawdę? Czyli reakcja typowego Polaka, który jest wiecznie niezadowolony.

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   07 marca godzina 22:00

   Nieprofesjonalnie byłoby faktycznie nie zapytać, ale my za każdym razem pytamy samorząd gminy, bo pod niego podlega gminna służba zdrowia. Zapytaliśmy i tym razem. Czekamy na odpowiedź, jak tylko dotrze do nas, poinformujemy naszych Czytelników 🙂

  • Mieszkaniec Gminy Bochnia (jeszcze)

   07 marca godzina 22:38

   Będzie tak jak z dyrektorem Trusiem? Gmina do dzisiaj nie odpowiedziała na pytania mediów odnośnie zwolnienia. Gmina nabiera również wody w usta przy pytaniach odnosnie pana Zapały wymyślając wymówki okrężną drogą i atakując zmyślonymi zarzutami, za które już dwie sprawy w sądzie przegrali. Wkrótce trzecia. Również na pytania o doktor Salamon nie odpowiedzi w pełni i nie potrafili ustosunkować się do faktu, że najbardziej zadowoleni z jej pracy byli pacjenci – a chyba to się w przypadku lekarza liczyć powinno?

  • Gość

   08 marca godzina 16:44

   Absolutnie się z tym zgadzam!

 7. Obiektywna

  07 marca godzina 22:39

  A dlaczego samorząd gminy? Proponuję jednak bliżej zapoznać się z zasadami uprawnień dyrektora i z zapisami Statutu, który jednak został uchwalony przez Radę Gminy, bo to właśnie Ona Statutem nadała temu dyrektorowi nie tylko obowiązki ale i pewne uprawnienia, np. takie ze to dyrektor zakładu ponosi odpowiedzialność za zarządzanie zakładem, kieruje nim i reprezentuje go na zewnątrz. Więc nadal uważam, że profesjonalne podejście do sprawy wymaga też większego zaangażowania i myślę że w pierwszej kolejności wypadałoby zasięgnąć opinii od osoby, która ponosi odpowiedzialność za taki obrót sprawy, a następnie umieszczać taki artykuł, który nie wiadomo ile z sytuacją rzeczywistą ma wspólnego. Jeśli Państwo tak lekceważycie Dyrektora, to trudno dziwić się zwykłym ludziom, którzy mają taki wzór do naśladowania. Najlepiej od razu skrytykować tylko jedną stronę. Przykro patrzeć

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   07 marca godzina 23:50

   Artykuł z sytuacją rzeczywistą ma wiele wspólnego, bo opiera się na wypowiedziach mieszkańców, a także gospodarza tej miejscowości, czyli ludzi najbardziej zorientowanych w sprawie i jednocześnie najbardziej poszkodowanych. E-mail z pytaniami został przesłany do sekretariatu gminy, jak wszystkie e-maile związane z działalnością tego samorządu. Czekamy cierpliwie, skoro inne media dostają odpowiedź WŁAŚNIE OD PRZEDSTAWICIELI GMINY, to my pewnie też kiedyś dostaniemy:)

 8. mieszksniec

  08 marca godzina 06:40

  pana sltysa Rozuma maja leczyc lekjarze wosrodku do ktorego sie zdeklarowal zrozumcie to gminne paniusie to takie proste odwagi soltysie jestesmy z tobac

 9. mieszkaniec

  08 marca godzina 08:07

  I tu trzeba sięgnąć w przeszłość i chylić czoło Panu J.Lysemu byli lekarze byli, były podatki na przyzwoitym poziomie były, drogi gminne dużo było zrobionych i naprawionych, festyny nie z ksteringiem pieniążki zostawały na potrzeby wsi ,kanalizacja była wprowadzana wieś po wsi co się dzieje teraz jad i nienawiść dlaczego?

 10. mieszkaniec

  08 marca godzina 09:07

  Pani redakor dziekuje za naswietlenie naszych problemow ktore nam bardzo dokuczaly dzisiaj w Stradomce pojawil sie lekarz i przyjmoje chorych szacunek dla portalu.

 11. Pacjent

  08 marca godzina 09:22

  Pani Makowska na innym forum napisała pani że za poprzedniej ekipy drzwi śię nie zamykały ale przynajmniej byli lekarze a teraz drzwi są zamknięte na klucz jak również bramki w ogrodzeniu chyba żeby nie było widać co śię w Ośrodku dzieje

 12. Roma

  08 marca godzina 09:39

  Bardzo dobrze z p. Rozum działa, w przeciwieństwie do Pana sołtysa nieszkowic.

 13. witek

  08 marca godzina 09:40

  Mieszkancu obudz sie!!!!!!!!!! wszystko bylo ale najwiecej dlugow w UG za jego rzadow

  • mieszkaniec

   08 marca godzina 10:49

   Za kogo te długi w UG bo nie rozumiem za Pana wójta J.Lysego? Coś nie rozumiem.

  • pacjent

   08 marca godzina 19:12

   Zbycho może byś się ujawnił kim jesteś bo myślę że możesz być też mieszkańcem upierdliwym Stradomki.co mieszkańcy Stradomki mają więcej od innych wsi no mają spoko sołtysa który nie boi się układów i ma odwagę sprzeciwić się władzy i radnego który jest nie tylko radnym Stradomki ale też Buczyny i Nieszkowic Małych.Do OZ w Stradomce należą nie tylko pacjenci „upierdliwi”że Stradomki ale też z Nieszkowic Małych i Buczyny.I jeszcze z Wieńca i Chrostowej.Sołtysów /gdzie pozostali?/ i radnego wybraliśmy po to by dbali o dobro mieszkańców więc mają prawo dbać o tak ważne sprawy zwłaszcza o zdrowie mieszkańców.Dzięki im za to.

 14. Kamas

  08 marca godzina 09:43

  Informacje na stronie zozu są nie aktualne. Pediatra już od dawna nie przyjmuje 2 dni w tygodniu tylko jeden. A godziny przyjęć dr Rojewski ego też się nie zgadzają. Chociaż tak naprawdę to nie wiadomo jakie są bo co tydzień to inne i nigdzie nie ogłoszone.

 15. Gość

  08 marca godzina 10:02

  Po co tyle jadu i hejtu na sołtysa Stradomki? Bo się odezwał? A co nie ma racji? Jest czarno na białym że ośrodek nie czynny więc ma prawo i obowiązek pytać dlaczego!

 16. zbycho,,,,,,

  08 marca godzina 10:11

  Panie Wojcie!!!Pani Dyrektor!!!
  Nawet nie reagujcie na te obrzydliwe,msciwe,zawistne komentarze.Pracujecie uczciwie.Mieszkancy Stradomki byli caly czas nauczeni ze sie im nalezy nawet jak sie nie nalezalo wiec teraz to ciezko przelknac jakiekolwiek zmiany.Lekarze odchodza bo maja juz dosc wszystkich mieszkancow upierdliwcow.

  • Normalny

   08 marca godzina 14:08

   Kolego podstawowa opieka medyczna oczywiście że się należy a to że obecna władza nie umie się dogadać z lekarzami świadczy tylko i wyłącznie o ich nieudolności Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  • pacjent

   08 marca godzina 16:30

   Zbychu a może nam się pochwalisz co ty sobą reprezentujesz z której wsi jesteś bo może jesteś też ze Stradomki? co mieszkańcy Stradomki mają więcej od innych wsi.Wiesz co mają spoko sołtysa który nie boi się układów i umie walczyć o mieszkańców wsi i radnego który jest radnym nie tylko Stradomki ale też Buczyny i Nieszkowic Małych i wiem że dba o wszystkie trzy wsie jednakowo.Mieszkańcy tych wsi są też pacjentami Ośrodka Zdrowia w Stradomce czyli mieszkańcy tych wsi też są upierdliwi jak ich nazwałeś i dla nich lekarze też nie będę chcieć pracować ? Pacjentami OZ Stradomka są tez mieszkańcy Chrostowy i Wieńca.To też upierdliwcy?

 17. asia

  08 marca godzina 10:55

  Upierdliwa to raczej p dyrektor i Makowska,ktora tylko przepisami prawnymi sie zaslania,a na sesji zamiast godnie i z szacunkiem ludzi wysluchac,to komoreczka sie bawi przez caly czas!A moze juz uzalezniona?Radze na terapie….

 18. . Aarek

  08 marca godzina 16:34

  Zbycho jak byś przymależał do ośrodka zdrowia w stradomce to takich głupot byś nieopowiadałm

 19. kobiety

  08 marca godzina 20:17

  Panie soltysie w tej chwil jestes znami z okazi dnia kobiet szacunek dla ciebie

 20. Hahahaha!

  08 marca godzina 20:40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra