Wydarzenia

Region. Brawo! Sołtysi Lipnicy Murowanej i Lewniowej wśród najlepszych sołtysów w Małopolsce

Grzegorz Sienkiewicz sołtys Lipnicy Murowanej zdobył drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski 2017. Pierwsze miejsce przypadło Józefowi Franczykowi – włodarzowi Melsztyna w gminie Zakliczyn, a trzecie Arturowi Seniukowi liderowi Lewniowej, w gminie Gnojnik.

Finał konkursu zorganizował gospodarz sołectwa Brzezinka Jan Szczepański – sołtys roku 2016.
Doskonale wiemy, że dobry sołtys to przede wszystkim doskonały organizator. Podejmując inicjatywy w swoich małych ojczyznach, nie tylko rozbudza aktywność lokalnej społeczności, ale przede wszystkim sprawia, że mieszkańcy mają poczucie przynależności do wspólnoty, w której żyją – mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu marszałek Jacek Krupa.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe, czeki na 25 tys. (1 miejsce), 15 tys. (2 miejsce) i 10 tys. zł (3 miejsce).

Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

W tym roku wyróżnienia otrzymało także 33 sołtysów z całego województwa biorących udział w konkursie.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra