Eurowybory 2019

Region. Beata Szydło jedynką na liście PiS do Parlamentu Europejskiego. Kto jeszcze startuje?

Fot. Patryk Salamon

PiS wystawiło kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu małopolsko-świętokrzyskim listę otwiera Beata Szydło na drugim miejscu jest Ryszard Legutko. – I to są pewne miejsca przyjęte i zatwierdzone przez Komitet Polityczny PiS – zapewnia Józefa-Szczurek-Żelazko, poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Pozostali kandydaci nadal czekają na akceptację. Nie wykluczone, że cała lista zostanie zatwierdzona w sobotę podczas Konwencji PiS, która odbędzie się w Warszawie.

Na nieoficjalnej jeszcze liście znajdują się: Patryk Jaki wiceminister sprawiedliwości, Dominik Tarczyński – poseł z okręgu świętokrzyskiego, Włodzimierz Bernacki – poseł i szef struktur PiS w okręgu tarnowskim, Barbara Bartuś – posłanka z okręgu Nowy Sącz, Elżbieta Duda – posłanka z okręgu krakowskiego, Michał Cieślak – szef Porozumienia Jarosława Gowina z okręgu świętokrzyskiego, Wiesław Janczyk były wiceminister finansów, Maria Zuba – posłanka z okręgu świętokrzyskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano na 26 maja.

2 komentarze

2 Comments

 1. Janek22

  21 lutego godzina 16:35

  Prof. Legutko fachowiec w tym temacie, pani Szydło będzie świetnie reprezentować Polskę i Małopolskę,,, Dominik Traczyński erudyta… i patriota.. włada angielskim tak dobrze jak polskim.. jest z kogo wybierać..

  • MAX

   25 marca godzina 16:24

   WSPANIALI EUROPEJCZYCY CUDOWNI POLTYCY.. PRZEZ 8 OSTATNICH LAT MASŁO BYŁO PO 3 ZŁOTE, DZISIAJ ZROBILIŚMY TO JEST PO 8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra