Wydarzenia

Lipnica Murowana. Bazarek dla Mateuszka. Już dziś pierwsze licytacje!

Dziś rusza bazarek dla Mateuszka Paproty. Siedmioletni chłopiec, który cierpi na małogłowie wrodzone, czterokończynowe porażenie dziecięce oraz padaczkę lekooporną, potrzebuje wsparcia na kosztowną rehabilitację i leki.

Gdy Mateuszek się urodził nic nie wskazywało na to, że może mieć jakieś problemy. W drugim miesiącu życia zdiagnozowano jednak u niego małogłowie wrodzone, czterokończynowe porażenie dziecięce z współistniejącą spastyką oraz padaczką lekooporną.

Chłopiec wymaga codziennej rehabilitacji, leczenia farmakologicznego oraz zakupu sprzętów rehabilitacyjnych, co wiąże się ze sporym kosztem, który znacznie obciąża budżet rodziny.

Siedmiolatek przeszedł operację podcięcia ścięgien przywodzicieli, przez co stabilnie siedzi, oczywiście pod nadzorem. Chwilę też potrafi stać, trzymając się czegoś.

To wszystko udało się osiągnąć ciężką pracą i wieloma godzinami rehabilitacji, dlatego robi postępy, a także nie ma przykurczów.
Nie jest mu też obojętne wiele rzeczy, nie potrafi mówić, ale umie się domagać „po swojemu”.

Kolejny już rok Mateusz jest leczony lekami na padaczkę, zakupionymi za granicą, gdyż w Polsce niestety nie są dostępne. To dzięki nim udało się wyeliminować napady padaczki z 40 do 4-5 dziennie.

Marzeniem Rodziców chłopca jest, aby nigdy nie zabrakło funduszy na leczenie i rehabilitację syna, ponieważ codzienna, intensywna praca i leczenie jest jedyną szansą na uzyskanie poprawy stanu zdrowia.

Z całego serca proszą więc o pomoc, ponieważ specjalistyczna rehabilitacja i leczenie jest bardzo kosztowne. Gdyby nie pomoc ludzi dobrego serca, nie byliby w stanie zapewnić Mateuszowi intensywnej rehabilitacji. Mateuszka można wesprzeć przekazując również 1%podatku.

Aby wesprzeć Mateuszka można wziąć udział w zaplanowanych na dziś licytacjach, można też wystawić swój przedmiot na aukcję. Wystarczy kliknąć w zamieszczony poniżej link.

Bazarek dla Mateuszka

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Basia Słowikowska

    14 marca godzina 09:58

    Serdecznie zapraszamy na bazarek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra