Wydarzenia

Gm. Bochnia. Są problemy z umówieniem wizyty do lekarza!

Fot. Patryk Salamon

Elżbieta Pałkowska z Proszówek wczoraj rano chciała umówić się do lekarza w tamtejszym ośrodku zdrowia. Od rejestratorki dowiedziała się jednak, że albo poczeka do czwartku, albo pojedzie do Bogucic. – Zrezygnowałam, nie mam samochodu. Z wysoką gorączką i kaszlem na podróż busem się nie zdecydowałam – mówi kobieta, która zadzwoniła do nas z interwencją. – Napiszcie o tym, bo to, co się dzieje w tej chwili w gminnym ZOZ, to jest skandal – mówi pani Elżbieta.

Napisaliśmy, wcześniej jednak próbując się umówić do lekarza na terenie gminy Bochnia. W Łapczycy dziś było to niemożliwe. Zapisy są tam przyjmowane na jutro, w Bogucicach dziś przyjmuje tylko pediatra, w Proszówkach do lekarza można umówić się dopiero na czwartek. W Siedlcu, Stradomce i Cikowicach nikt nie odbierał telefonu. Jedynie w Pogwizdowie było możliwe umówienie wizyty dzisiaj, jednak na godziny po południowe.

W sprawie tego, co dzieje się w gminnej służbie zdrowia, interweniowali podczas posiedzenia wszystkich komisji, opozycyjni radni z klubu radnych „Chcemy dobrego gospodarza”.

-Dawniej lekarze specjaliści przyjmowali pacjentów w każdym ośrodku, praktycznie bez ograniczeń – codziennie, po kilka godzin tygodniowo. Obecnie opieka medyczna prowadzona jest zaledwie 2-3 godzin po 2-3 razy w tygodniu – mówi radny Stanisław Cefal.


Temat służby zdrowia ma być poruszony podczas najbliższej sesji Rady Gminy w Bochni.

O to, co się dzieje w gminnej służbie zdrowia, zapytaliśmy przedstawicieli samorządu. Czekamy na ich stanowisko.

PONIŻEJ TREŚĆ APELU ODCZYTANEGO PODCZAS POSIEDZENIA KOMISJI RADY GMINY BOCHNIA:

Stanowisko Klubu Radnych

CHCEMY DOBREGO GOSPODARZA

W imieniu mieszkańców gminy Bochnia, a w szczególności wsi Buczyna, Baczków, Cikowice, Damienice, Nieszkowice Małe, Proszówki, Stradomka, Stanisławice wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec sposobu prowadzenia podstawowej opieki zdrowotnej przez Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz władze gminy z Wójtem Markiem Bzdekiem na czele.

Nigdy nie było takiej sytuacji, aby ośrodki zdrowia funkcjonowały tylko teoretycznie – tak jak jest obecnie.

Prosimy o wyjaśnienie, jaki był cel zlikwidowania 6. Ośrodków zdrowia i utworzenie z nich filii ośrodka w Łapczycy.

Dawniej lekarze specjaliści przyjmowali pacjentów w każdym ośrodku, praktycznie bez ograniczeń – codziennie, po kilka godzin tygodniowo. Obecnie opieka medyczna prowadzona jest zaledwie 2 – 3 godzin po 2 – 3 razy w tygodniu. Czy obecna struktura – 1 ośrodek zdrowia i 6 filii ma utwierdzić Narodowy Fundusz Zdrowia w przekonaniu, że usługi medyczne w gminie Bochnia są ogólnie dostępne?

Do opisywanej przez nas sytuacji doprowadziła skandaliczna polityka władz gminy, a szczególnie zachowania Pani Dyrektor SPGZOZ Katarzyny Kupisz, która doprowadziła do zwolnienia powszechnie szanowanych lekarzy: pana Kazimierza Kozieji i pani doktor Barbary Salamon. Polityka ta doprowadziła również do odejścia kolejnych, dobrych i lubianych pielęgniarek i lekarzy (np. lek. med. Musiałowicz, Pachuta, Najbarowski, Ryzner, Partyka, Kuflik).
Pacjenci, których rodziny przed wielu laty budowały społecznie nasze ośrodki zdrowia, zmuszeni są obecnie przepisywać się do ośrodków zdrowia w Bochni lub ZOZ-ów w sąsiednich gminach.

Żądamy natychmiastowego zaprzestania szykan wobec pracowników oraz zmiany na stanowisku Dyrektora SPGZOZ.

Informujemy, że niezależnie od tego będziemy wnioskować do NFZ o przeprowadzenie szczegółowej kontroli funkcjonowania SPGZOZ w Bochni, gdyż istnieją poważne rozbieżności między deklarowaną a rzeczywistą dostępnością mieszkańców gminy Bochnia do podstawowej
opieki zdrowotnej dla mieszkańców Gminy Bochnia.

Jednocześnie w pełni popieramy stanowisko około 800. mieszkańców Proszówek. Stwierdzamy, że uzasadnienie władz gminy do oddalenia ich skargi jest absurdalne – jednym z pretekstów do zwolnienia pani doktor Salamon był fakt, że będąc na urlopie, przychodziła do pracy, aby przyjmować chorych pacjentów, którym gmina nie potrafiła zapewnić należytej opieki zdrowotnej.

Stanisław Cefal

Witold Kowalski

Maciej Laskowicz

Izydor Wróbel

Bochnia, dnia 25 lutego 2019 r.

77 komentarzy

77 Comments

 1. sz powiatowy

  05 marca godzina 13:15

  Proszę państwa dyrektorem SPGZOZ jest Katarzyna Kupisz, która dużo wszystkim obiecuje na zebraniach, i na tym się kończy;

  Pani Katarzyna Kupisz jak się znalazła w ogóle w SPGZOZ?. Była zwykłą sekretarką w szpitalu jeszcze za Szafrańskiego; Poznała wtedy E. Makowską, która była wtedy radcą prawnym; I nagle nieoczekiwanie P Kupisz została dyrektorem SPGZOZ , oczywiście wygrała konkurs 🙂

  • Anonim

   05 marca godzina 15:21

   Dzieki kolorowi wlosow zapewne…Rudy to nie kolor-to charakter!Wredny oczywiscie!

   • Anonim

    05 marca godzina 18:04

    A pan/pani na Anonimie taki mądry, zapraszam, ujawnij swoją tożsamość

    • Aga

     05 marca godzina 18:29

     Tak słuszna sugestia, niech ma odwagę się przedstawic

    • 1

     05 marca godzina 19:22

     zabolalo?

     • Aga

      05 marca godzina 20:22

      Raczej stchorzylo hehe

    • Anonim2

     05 marca godzina 21:14

     Dobre! Anonim poucza anonima i każe się przedstawić 🙂

    • Rozbawiony

     06 marca godzina 15:58

     Hahaha, a któż tobie bronił stanąć do konkursu ?! Z całą pewnością „wszystko byłoby inaczej” – znaczy się wspaniale, cudownie i bezproblemowo. Czyli jednym słowem, po prostu jak nie w Polsce, tylko jak w Utopii.

  • Gość

   06 marca godzina 07:13

   Ta wypowiedż dyplomatycznie ujmując – jest niemerytoryczna. A nazywając sprawy wprost, po imieniu – podła i pełna nienawiści. ..Czyżby zazdrość dupę ścisnęła ??!..

 2. ireneusz

  05 marca godzina 13:28

  Oj tam, Oj tam. Ja tam bardzo naszego wojta lubie i zadedykuje mu co nastepuje: https://www.youtube.com/watch?v=G0O2wOQEIfk

 3. Henryk

  05 marca godzina 13:29

  Czyli każdy mieszkaniec gminy może w danym dniu umówić się na wizytę do lekarza albo z dzieckiem do pediatry? To w czym jest problem? My w Bochni mamy kilka przychodni i trzeba czekać kilka dni…

 4. mieszkniec

  05 marca godzina 13:43

  do osrdka zdrowia w Stradomce sie niedzwonicie ,jest zamkniety i niema informacj kiedy bedzie czynny a wiec pacjenta maja w nosie

 5. Asia

  05 marca godzina 13:50

  To co się dzieje w gminnych ośrodkach zdrowia to jest parodia. Kto dotego doprowadził?!

  • Gość

   05 marca godzina 19:01

   Ta wypowiedż dyplomatycznie ujmując – jest niemerytoryczna. A nazywając sprawy wprost, po imieniu – podła i pełna nienawiści. ..Czyżby zazdrość dupę ścisnęła ??!..

   • Roma

    05 marca godzina 20:48

    Gdzie ta podlosc i nienawiść w tej wypowiedzi? Nie mogę dostrzec.

    • irena

     06 marca godzina 20:49

     Trzeba miec troche inteligencji to sie dostrzeze

     • zainterwsowana

      08 marca godzina 13:10

      inteligencja jest potrzebna aby dostrzec problem , w wypowiedzi nie widzę podłości tylko stwierdzenie faktów

 6. Lena

  05 marca godzina 14:13

  Potwierdzam! To jakiś dramat jest okres grypowy, nie ma szans się dostać do lekarza w Proszowkach!!! Wójt powinien za to odpowiedzieć!!!!

  • Gość

   05 marca godzina 20:39

   TAK !!! – brać go na widły i do piekła z nim! ..Głupota i podłość ludzka nie zna granic… Może ukarajmy jeszcze prezydenta Krakowa, a co! On też wszystkiemu winny !!

   • były radny

    06 marca godzina 07:00

    Gnojeniem ludzi – urzednikow , pielęgniarek i lekarzy – doprowadzili że w gminnych odrodkach zwalniają się już nawet pracownicy z bzdekowego naboru. Pierwsi olali Bzdeka i Kupiszową lekarźe, potem odeszło wiele pielęgniarek. Urzednicy-fachowcy przeszli do Wojnicza, Rzezawy, UM Bochnia. Podatki poszły w górę, zadłużenie wzrosła gigantycznie, a opłaty na smieci Bzdeku i jego radni podnieśli o kilkaset procent ! TYLKO REFERENDUM ODWOŁUJĄCE WOJTA MOZE ZMIENIĆ TĘ SYTUACJĘ .

 7. .

  05 marca godzina 15:10

  Niech może lepiej redakcja najpierw zajmie się bocheńskimi przychodniami,do internisty w przychodni „Floris” trzeba czekać co najmniej tydzień na wyzytę.

 8. Anonim

  05 marca godzina 15:15

  Wojt niech zalozy teraz sluchawki,a przed UG ustawi sie kolejka do lekarza….A tak na powaznie:niech moze wladze gminy zaczna szanowac lekarzy i pielegniarki…Juz chyba czas,ktos sie w tym wszystkim pogubil..

 9. pacjent

  05 marca godzina 15:18

  To prawda, terminy oczekiwania na wizytę to minimum 7 dni a o wizycie domowej można zapomnieć! szanujcie to co macie i przestańcie siać propagandę!!!!

  • Lena

   05 marca godzina 15:51

   Mnie miasto nie interesuje a Ciebie nie powinna interesować gmina! Kiedy wójtem był Lysy w Proszowkach nie brakowało lekarzy. Bez problemu można się było dostać z dnia na dzień. Zresztą daruj sobie swoje miejskie wywody, wy macie w mieście swoje problemy my na wsi mamy swoje. Idź do innego artykułu. Np rewitalizacja miasta!

   • Pacjent-mieszkaniec

    05 marca godzina 18:27

    I teraz też tak jest !

 10. @

  05 marca godzina 16:44

  Pani Elżbieto P.. Wystarcz napisać imienną skargę do NFZ’u bądź po prostu zadzwonić i opisać zaistniałą sytuację a oni wszystkim się zajmą. Wiem co piszę (mówię). Pozdrawiam.

 11. Mieszkaniec

  05 marca godzina 17:30

  Szanowna Pani Elu proponuje zmianę przychodni na obojętnie która z konkurencyjnych…zresztą wszystkim niezadowolonym to proponuję…TAM poczekacie na wizytę ze 10 dni w sezonie grupowym A poza nim 5 dni.BEDZIECIE ZADOWOLENI !!!NIE BĘDZIE POTRZEBY OBRAZAC PANA I PANI WÓJT ANI PANI DYREKTOR KUPISZ….Wracając do tematu lekarzy i personelu sredniego zwolnionych….zastanówcie się ludzie czy gdyby byli TAACY czyści i cudowni nie poszliby do Sądu????skoro tego nie zrobili to …..pozostawiam do myślenia

  • Sisi

   05 marca godzina 18:25

   Brawo Ci wszyscy pismiennicy tej nieprawdy i wysłanych z palca pomowien, chyba na etacie są zatrudnieni

  • Gość

   05 marca godzina 19:03

   Ano właśnie!

  • Szachista

   06 marca godzina 11:20

   Zgodnie z tą logiką, każdy kto nie idzie do sądu jest winny. Myślę, że prawo stanowi nieco inaczej – winnym jest ten, kto został uznany za takiego przez sąd. Ktoś może nie chce mieć już więcej do czynienia z ta ekipą, ma dość stresu w pracy – po co jeszcze dodatkowo denerwować się w sądzie. Dodatkowo mamy pewnie różne charaktery. Jedni np. nie wyobrażają sobie życia bez sądu, dla drugich już sama wizyta na sali rozpraw jest traumą.

   • Obiektywna

    06 marca godzina 15:55

    Ja widzę to inaczej. Mianowicie -kiedy jestem niewinna -a padają tak poważne zarzuty przynoszące mi ogromny, a całkowicie niezasłużony wstyd, i tak godzące w moją godność – to po prostu NIE ma innej drogi, innego wyjścia, jak walczyć o swoje dobre imię i oczyszczenie z zarzutów. Prawda zawsze się obroni, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Zauważcie że proceder tej lekarki trwał przecież bardzo długo – dyrekcja przez 3 lata prosiła o potwierdzenie staży – i się nie doprosiła (..do dnia dzisiejszego). I dopiero po takim czasie ujawniła, i to dopiero pod presją petycji pacjentów rzeczywisty powód zwolnienia, cały czas czekając i licząc na dokumenty Pani doktor potwierdzające wykonywanie pracy podczas staży zewnętrznych -za które płacił SPGZOZ. Czyli pobierała kasę (100% wynagrodzenia) za czas kiedy jej w przychodni dla WAS NIE było – o co Wam się właśnie teraz rozchodzi! A kwestia sądu pracy – mogła wogóle nie zaistnieć -wystarczyło tylko okazać te podbite stażowe papiery! Także wnioski nasuwają się SAME.

    • Szachista

     07 marca godzina 10:50

     Szanowna Pani Obiektywna. Przecież napisałem,chyba wyraźnie, że nie każdy ma aspiracje, aby spotykać się na sali sądowej. Czy chciałaby Pani pracować w nieprzyjemnej atmosferze, nawet po nakazaniu przez sąd przywrócenia do pracy? Myślę, że te blisko 800 podpisów mieszkańców Proszówek świadczy o tym, iż lekarka zachowała swoje dobre imię.

     • Obiektywna

      07 marca godzina 13:18

      Szanowny Panie. Ja również BARDZO wyrażnie napisałam, że wystarczyło okazać Dyrekcji potwierdzenie odbywanych staży – i o żadnym sądzie nie byłoby wogóle mowy! No niestety, w moim osądzie – absolutnie pani ta nie zachowała twarzy. Nie obroniła swojego dobrego imienia, nie udowodniła swojej uczciwości – ponieważ nadal, jak wiadomo, nie udokumentowała swojej pracy na stażch, za co pobierała pieniądze. Za to posługuje się i broni petycją pacjentów – których sama nakłaniała do jej napisania. Jak ma być dobrze, skoro mają miejsce takie mataczenia, nieuczciwość i rażące łamanie obowiązków zawodowych! To słyszymy tutaj wrzaski rozwścieczonych pacjentów – a Pani sobie w czasie pracy po prostu urlopowała! I kiedy Pani Dyrektor dopominała się o potwierdzenie wykonywania przez nią pracy .. i W KOŃCU, po tak długim czasie, wyciągnęła konsekwencje, to teraz wylwacie na nią wiadro jadu, kłamstw i nieprawdziwych zarzutów! Siłą rozpędu w tym publicznym linczu oskarżany zostaje jeszcze wójt gminy. Ale kiedy wójcina, wywołana przez tłum do odpowiedzi, wypowiada się w temacie – to rozsierdzony lud puszcza pioruny i nienawistne bluzgi: no jakim prawem ona zabiera głos! ..No, tej „odmiennej” logiki nie da się w żaden sposób ogarnąć i pojąć..
      Co do przywrócenia pani Dr do pracy – przecież nikt by jej tam siłą do biurka nie przykuł! Chciałaby – to by tam pozostała, nie – to droga wolna. Tutaj tak samo nie da rady zrozumieć meandrów rozumowania: To w końcu Pani ta chce tam pracować, czy jednak nie?.. Bo jak nie – to O CO cały ten dym o jej zwolnienie i brak w poradni ???
      (Gdyby chciała – I była uczciwa – ta sytuacja wogóle nie miałaby miejsca).

 12. Pacjent-mieszkaniec

  05 marca godzina 18:08

  Ludzie co wy wyprawiają,nienawiść, zazdrość, pomówienia i rządza władzy doprowadziła do tego ,że nie wiecie co piszecie…bądźcie w końcu obiektywni!!! Dlaczego obrazacie tych ludzi,powinnscie podziękować i szanować to co macie ..trudno nie docenić że wiele zmieniło się na plus

 13. Maciej

  05 marca godzina 18:14

  Szanowni Państwo.
  Żyjąc w XXI wieku każdy obywatel ma prawo do zapewnienia opieki medycznej w obrębie swojego miejsca zamieszkania.
  Wyobraźcie sobie 80 -letnia osobę która w celu wizyty u lekarza ma udać się z Proszowek do Łapczycy… kpina!!!.
  Poniżej pojawia się temat dotyczący sądu pracy , człowieku postaw się w sytuacji w której codziennie czujesz się szykanowany naturalnym jest ze chcesz się jak najszybciej odciąć od chorego układu . Podejzewam ze wszyscy z pracownicy personelu który zrezygnował z współpracy z Panią Dyrektor są juz pracownikami innych placówek medycznych . Pozdrawiam i pamiętajmy nie jesteśmy więźniami naszych pracodawców

  • Gonia

   05 marca godzina 20:30

   Człowieku zastanów się co piszesz i jakich słów używasz bo słowo szykanowanie jest poważnym zarzutem !!! Każdy ma prawo pracować tam gdzie chce ale takie zarzuty publicznie chyba masz na to dowody!!!zastanów się co piszesz jeszcze raz…

  • Maja

   05 marca godzina 20:58

   To prawda, szykany i czekanie na najmniejsze potknięcie – kto ma możliwości idzie do innej pracy. Zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Za wcześniejszych rządów nie było takich sytuacji, żeby nie przyjąć chorego człowieka i odsyłać 10 czy więcej km dalej.

  • Neutralny

   06 marca godzina 07:19

   ..podpisano: Maciej, reprezentant wiodącej grupy BoMiSie

 14. Asia

  05 marca godzina 18:33

  Proponuję żeby władze spróbowały się umówić do lekarza – najlepiej pediatry w Stradomce. Wtedy się przekonają jak jest fantastycznie. Życzę powodzenia 😉

  • Józef Cisek

   06 marca godzina 16:05

   Gonia,Mieszkaniec,Sisi dlaczego nie podpiszesz się własnym imieniem o nazwisku już nie wspomnę tylko kibicujez tej nieudolnej władzy i drzesz jape jacy oni są zajebisci a może napiszesz jakie stanowisko zajmujesz w UG i boisz się o swoją dupę i rodzinki która wciągnęłaś do pracy

 15. Monia

  05 marca godzina 18:36

  Ośrodek w Stradomce – według informacji powieszonej na drzwiach – w dniu 5.03 i 7.03 jest nieczynny. To samo było w zeszłym tygodniu – nieczynny 3 dni w tygodniu. A pozostałe dni dr. Rojewski przyjmuje 2-3 godziny dziennie. To jak pacjenci maja się dostać, przecież fizycznie nie jest w stanie wszystkich przyjąć. Punkt pobrań również nieczynny.

 16. Kamas

  05 marca godzina 18:38

  A czy to prawda że że Stradomki karty szczepień już zostały przewiezione do Siedlca? Kto podjął taka decyzję za nas-rodziców? To jest nie do przyjęcia!

 17. asia

  05 marca godzina 18:54

  Niech moze ktos z wladz gimny wyltumaczy,dlaczego tylu wybitnych lekarzy przy ich wladzach odeszlo i odchodzi w dalszym ciagu z naszych osrodkow…Ja juz mam swoje zdnie:sa za bardzo inteligentni,aby z nimi rozmawiac.

  • Pacjent

   05 marca godzina 20:35

   Wybitnych ??? Nie wiedziałem że wszyscy oni posiadają profesorskie tytuły – ??! ..i przyjmowali w takim grajdołku a nie na klinice… To bardzo proszę autora posta o podanie tytułów napisanych książek czy linków do publikacji naukowych tych WYBITNYCH jednostek.

 18. Gość

  05 marca godzina 18:56

  Ależ dokładnie! Iście zastanawiająca jest ta nagonka i lincz na SPGZOZi Panią Dyrektor. Dlaczego bukt wczesniej nie pluł jadem i nie ziajał ogniem na inne miejskie przychodnie ???… Odkąd sięgam pamięcią – czyli od wieku dziecięcego – trzeba było swoje godziny odsiedzieć pod gabinetem lekarza, i zawsze (-i wszędzie!) były kolejki i terminy. Ludzie, opamiętajcież się!..

 19. Moni

  05 marca godzina 19:50

  Ośrodek w Stradomce – według informacji powieszonej na drzwiach – w dniu 5.03 i 7.03 jest nieczynny. To samo było w zeszłym tygodniu – nieczynny 3 dni w tygodniu. A pozostałe dni dr. Rojewski przyjmuje 2-3 godziny dziennie. To jak pacjenci maja się dostać, przecież fizycznie nie jest w stanie wszystkich przyjąć. Punkt pobrań również nieczynny.

 20. Aga

  05 marca godzina 20:32

  Raczej stchorzylo hehe

 21. wojas

  05 marca godzina 20:48

  Pani dyrektor z wszystkich sie śmieje a chodzi jak paw któremu ucieto ogon

 22. Mniejszy wyborca

  05 marca godzina 20:54

  No tośmy się doczekali a w zasadzie większość wyborców ma co chciała. W tej kadencji będzie po prostu cieniutko bo jeśli ktoś zadłużył gminę na ponad 20 milionów złotych, co wcale nie miało przełożenia na zrównoważony jej rozwój a było jedynie ukierunkowane na wygranie wyborów to z próżnego nawet SALAMON by nie nalał. Różnica byłaby jednak zapewne ogromna w sposobie sprawowania władzy!!! Z rezultatów wyborów w 2014 roku cieszyli przecież najbardziej nauczyciele z Mechanika-ciekawe prawda. A teraz przez pięć lat tak i tak pensyjki będą no chyba, że się ktoś wcześniej
  naprawdę w…wi!!!

  • Maruś

   05 marca godzina 22:52

   Zgadza się w 2104 była i nadal jest nieustana radość po migracji bufona do Gminy Bochnia. Mechanik dziękuje za przygarnięcie megalomana.

   • Anonim

    06 marca godzina 11:24

    Wojcie wracaj skąd przszles doucz się bo na pełnieniu funkcji wojta się nie nadajesz!!!Mieszkaniec.

 23. Z gminy

  05 marca godzina 20:59

  Quo vadis Gmina Bochnia? Źle to wszystko wygląda. Podatki, śmieci, jeszcze to…

 24. Anonim2

  05 marca godzina 21:10

  Lubię jak anonim poucza anonima. Daj przykład przedstaw się i wtedy pouczaj innych 🙂

 25. Alex

  05 marca godzina 21:20

  A może popatrzmy na to z innej strony bo taka myśl mi się nasuwa po przeczytaniu tych komentarzy.A może lekarze którzy odeszli mieli już dość tych tych swoich pseudo wiernych pacjentów? Bo to niejednokrotnie wypisują? Też chyba miałbym dość!!!

 26. pacjentka

  06 marca godzina 06:32

  Troche pokory ,wyciszenia dla nas katolikow w tym nadchodzacym czasie i zastanowienia sie nad soba ,,,dlaczego mnie właściwie zwolniono? czy brałem-łam niemałe pieniądze za uczciwie wykonaną pracę? Czy interesy pacjenta były moim najwyzszym dobrem? Czy pisząc zle o ludziach ktorzy stali na stanowiskach w przychodniach jak i w urzędzie wtedy kiedy mnie nie było, wolno mi ich zle oceniać? Wybrałaś,wybrałeś ten zawód pani,panie doktorze pani pielęgniarko aby służyć ludziom !!!

 27. Małgosia

  06 marca godzina 06:52

  Pani E.Palkowska to dobrze ze pani napisała swoj komentarz potwierdza sie,,, ze jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził,, .prawidłowo zeby była rownowaga .I jeszcze jedno rozni sa pacjenci takim jak pani ….. bedzie im wszystko zle.Jak wszyscy wiemy ogolnie wszędzie w kraju trzeba niestety poczekac cierpliwie pod gabinetem albo na termin . Kazdy pacjent chce byc dobrze potraktowany i byc waznym w swoich chorobach,nawet w prywatnym gabinecie ,wtedy ten oczekujacy musi UZBROIC SIĘ W CIERPLIWOŚĆ i poczekac.
  Dlaczego tak sie porobilo ano dlatego ze ludzie nieodpowiedzialni zajmowali stanowiska pracy a najbardziej odczuli to pacjenci .Miejmy nadzieje ze władze szybko uzdrowią tę sytuację i zatrudnią właściwych ludzi oddanych pacjentom.

 28. miszkaniec

  06 marca godzina 07:32

  No tak wybraliśmy mamy to co mamy podatki, śmieci, służba zdrowia,dziury w drogach gminnych, sprzedane mienie gminy ,i co jeszcze ?

  • Koj

   06 marca godzina 08:29

   To dopiero początek…

 29. Mis

  06 marca godzina 08:58

  Dla mnie wybitny bardziej pasuje do osoby,ktora ratuje ludzkie zycie i zdrowie,anizeli do osoby,ktora ksiazki pisze!

 30. 123

  06 marca godzina 09:17

  Doczekamy sie referendum! Juz niedlugo…

 31. Anonim

  06 marca godzina 09:18

  Jako mieszkanka Stradomki pracująca w godzinach dopołudniowym w ostatnich dniach jestem zupełnie pozbawiona dostępu do lekarza. Żadne informacje na temat przyjmowania pacjentów nie są aktualne, więc nie można się dostać do POZ. Dzięki temu, że teściowa jest sprawna ,mimo 89 lat ,nie mogłabym uzupełnić koniecznych przy nadciśnieniu lekarstw, które mają to do siebie, że zażywane codziennie dość szybko się kończą. Nie wiem kto mógłby coś w tej kwestii zmienić, ale tak , jak jest być na dłuższą skalę nie może.Proszę o zainteresowanie się tą sprawą.

  • Małgorzata Więcek-Cebula

   06 marca godzina 09:45

   Dziękujemy za sygnał, sprawdzimy

 32. pacjentka z Mieszkowic Małych

  06 marca godzina 15:29

  Pani Marlenko jako chorą osobą nie idę do lekarza pooglądać telewizora tylko uzyskać poradę dot mojego zdrowia i chcę lekarza a telewizor to mam w domu nie jeden niech Pani nie koloruje swoich wyczynów zwłaszcza w tak ważnej kwestii jak zdrowie

  • bochnianka

   06 marca godzina 16:33

   Gawiedzi nie dogodzisz.. Choćby im d.. miodem posmarował, i tak będzie żle, i tak będzie za mało. Co byś nie zrobił, wyliczą Ci to, czegoś nie zrobił. Polaczki.

 33. Deszcz

  06 marca godzina 17:35

  Jestem w szoku..skąd w was tyle jadu????dlaczego taka opluwacie…wszystkich.???Pani Dyrektor Kupisz próbuje Wam dogodzić A wy co???sama nieawisc????!!!!

  • Ada

   06 marca godzina 18:27

   Gdzie i komu próbuje dogodzić? Bo na pewno nie pacjentom.

 34. Gość

  06 marca godzina 18:51

  Nareszcie ktoś ruszył ten temat!!!!

 35. Deszcz

  06 marca godzina 20:15

  Człowieku opamietsj się.. skoro nie widzisz Jej ciezkiej pracy …przepisz się do konkurencji a zrozumiesz o czym pisze…kolejki awantury terminy 2 tyg …wiem co pisze bo właśnie przyszedłem od konkurencji

 36. antos,,,

  06 marca godzina 20:45

  Anonimowi pisarze katolicy siedzacy w pierwszych lawkach w kosciele dzis oczerniacie niewinnych ludzi za prawde a za kilkka tygodni bedziecie ustawiac sie w kolejkach do spowiedzi.Falsz i zaklamanie i jak bedzie dobrze jak jeden drugiego by:” utopil w lyzce wody” i sial nienawisc jak poniesie porazke.

 37. Drew

  07 marca godzina 06:39

  I dzisiaj nastał czwartek. Moje dziecko się rozchorowalo. W siedlcu pediatry nie ma, w lapczycy i pogwizdowie też, O Stradomce już nawet nie wspomnę. Czyli gdzie mam iść do lekarza? Do cikowic, bogucic? Czy do urzędu gminy?

  • Na logikę

   07 marca godzina 09:16

   Droga Pani/Panie, to jest portal internetowy.. Sądzę że najrozsądniej byłoby zadzwonić chyba jednak do rejestracji przychodni i tam zapytać o najpierwszy wolny termin wizyty, a nie pytać tutejszych komentatorów.. Nie myśli Pan/Pani?
   No nie, NIE myśli…

   • Maja

    07 marca godzina 11:22

    Widać, że nie ma Pan\Pani dzieci. Jeśli dziecko jest chore to potrzeba lekarza dziś a nie „najpierwszy” termin np za 2 dni. Rodzic jednak myśli

    • Na logikę

     07 marca godzina 12:48

     Posiadanie lub nie dziecka akurat nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma czy się posiada mózg, czy siano. Obiektywnie zwróciłam uwagę na bezsens tego komentarza. I przede wszystkim – na skierowanie uwagi matki nie w tą stronę co trzeba. Skoro dziecko jest chore – to powinno się w pierwszej kolejności myśleć o NIM i DZIAŁAĆ – a nie pisać w tym czasie głupoty na forum. Jak się okazuje – pediatra jest dzisiaj dostępny. A gdyby nie był – to co robi dobra, rozsądna matka?? Traci czas skarżac na forach – czy szybko obdzwania wszystkie inne przychodnie po kolei szukając lekarza i pomocy jesli potrzeba jest taka pilna ???

  • olek

   07 marca godzina 10:40

   jest pani w błędzie, nie trzeba pisać kłamstw tylko zadzwonić do ośrodka zdrowia i otrzyma pani rzetelne informacje bo pediatrzy są i pracują właśnie dzisiaj.

   • Luki

    07 marca godzina 13:07

    W takim razie proponuję uaktualnić stronę internetową zozu bo informacje co do godzin przyjęć lekarzy są sprzeczne a o 7 rano do żadnego ośrodka się niestety nie dodzwoni.

 38. =zosia=

  07 marca godzina 13:23

  Gawiedzi nie da sie prostych rzeczy wytlumaczyc .Niech troche popisza lepiej poznaja alfabet i beda mniej robic bledow ortograficznych

 39. pcjet

  07 marca godzina 16:42

  ele zosiu jestes bystra musisz byc z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra