Kultura

Dębno. Zdjęcia do „Korony królów” będą kręcone na zamku w Dębnie

fot. FB korona królów

W poniedziałek ruszą zdjęcia do wiosennych odcinków „Korony królów” popularnego serialu historycznego realizowanego przez TVP. Plan zdjęciowy zaplanowano między innymi w komnatach dębińskiego zamku.

Nie pierwszy raz obiekt ten staje się miejscem produkcji filmowej. Na zamku kręcone były duże produkcje telewizyjne i filmowe, takie jak m.in. „Królowa Bona” (1980-1981), „Epitafium Barbary Radziwiłłówny” (1982), czy „Kanclerz” (1989).

A co wydarzy się wiosną w „Koronie Królów”?

Kazimierz Wielki jest u szczytu swojej potęgi i sławy. Staje się jednym z najsilniejszych władców ówczesnej Europy, a w życiu prywatnym przeżywa dramat: wciąż nie ma syna.

Czy uda się unieważnić małżeństwo z Adelajdą? Jak udało się królowi poślubić dwie kolejne żony, kto kazał porwać Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta, oraz jak zachowali się najwierniejsi rycerze Kazimierza, gdy zapadł podczas wojny na ciężką chorobę –  opowiedzą odcinki z początku wiosny.

W Wielkopolsce Brat Heleny, Maciej Borkowic, organizuje bunt przeciwko królowi. Jak skończy się to dla Heleny, Guncela i Macieja? Czy król Kazimierz okaże łaskę konfederatom? Jak potoczyła się „wojna o cześć kobiety”, która mogła zachwiać porządkiem sił w Europie i co wydarzyło się wówczas na Wawelu? Odsłaniamy kulisy słynnej uczty u Wierzynka!

Wielka polityka i wielkie emocje –  II sezon Korony Królów trzyma w napięciu! Nie braknie wielkich wzruszeń przy pożegnaniach bohaterów historycznych i wielkich nadziei wiązanych z młodymi małżeństwami. Jakie losy czekają ich w Polsce Jagiellonów? O tym jesienią!

ZOBACZ TAKŻE:

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Grzegorz Tarasik

    24 maja godzina 02:59

    Super serial Korona Krolow,powinni kontynuowac jak najdluzej,a nie jakies tam rodzinka.pl itp.Historia prawdziwa jest pokazana w tej telenoweli i tak powinno byc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra