Wydarzenia

Bochnia. „Wiosna” Roberta Biedronia sprawdza, ile zarabiają prezesi bocheńskich spółek

Dziś Wiosna Roberta Biedronia rozpoczęła akcję pn. #WiosennePorządki, celem której jest sprawdzenie jawność wynagrodzeń w sektorze publicznym w całej Polsce. Przedstawiciele „Wiosny” działają także w Bochni.

Maciej Mrozowski koordynator powiatowy partii złożył wnioski o ujawnienie zarobków w kilkunastu instytucjach i samorządach powiatu bocheńskiego. Pisma trafiły do BZUK, MPEC w Bochni, Kopalni Soli w Bochni, MPWiK w Bochni , RPK w Bochni oraz samorządów powiatu bocheńskiego.

Kampania jest częścią prac nad ustawą o jawności i zasadach wynagradzania w sektorze publicznym, która jest jednym z podstawowych postulatów w programie partii Wiosna.

– Realizacja tego postulatu ma się przyczynić w przyszłości do usunięcia niepożądanych zjawisk w sektorze publicznym i kontrowersji wynikających z wysokości wynagrodzeń w relacji do zajmowanych stanowisk oraz kwalifikacji pracowników sektora publicznego, czego nagannym przykładem są wynagrodzenia w Narodowym Banku Polskim – wyjaśnia Maciej Mrozowski, pełnomocnik Zarządu ds. tworzenia struktur Partia „Wiosna Roberta Biedronia.

Mrozowski przekonuje, że w trakcie tej kampanii przedstawiciele ugrupowania sprawdzą jak urzędy, instytucje, spółki publiczne dbają o dobro wspólne finansowane z naszych podatków.

– W związku z tym wysyłamy wnioski o udostępnienie informacji publicznej wysokości wynagrodzeń w urzędach gmin i miast, spółkach miejskich i gminnych, starostwach powiatowych i spółkach skarbu państwa.  Naszym celem jest zwiększenie jawności wynagrodzeń i profesjonalizacja sektora finansów publicznych – dodaje.

6 komentarzy

6 Comments

 1. anna

  13 marca godzina 17:52

  Brak programu poza wsparciem LGBT i atakiem na kościół. Jakoś trzeba się pokazać wyborcom. Ludzie lubią jak w internecie się pisze o czyiś zarobkach..

  • Maciej Mrozowski

   14 marca godzina 13:13

   Program Wiosny Roberta Biedronia można bardzo łatwo znaleźć. Wystarczy wejść na ten link: https://wiosnabiedronia.pl/program

  • Arulek

   14 marca godzina 14:46

   Kościół nie lubi LGBT, bo lubi pedofilię, władzę i pieniądze.

  • Castor

   14 marca godzina 15:22

   Wiosne to jedyna partia dzisiaj w Polsce, która ma program. I program, który adresuje bardzo wiele realnych problemów – w tym takich, które nie adresują żadne inne partie.

 2. maciek

  14 marca godzina 16:39

  przecież większość tych zarobków jest już jawna. Osoby zajmujące te stanowiska składają oświadczenia majątkowe:) Douczcie się Panowie i zaproponujcie coś konstruktywnego zamiast się ośmieszać od początku:)

  • Maciej Mrozowski

   15 marca godzina 08:32

   To jest nieprawda, że większość wynagrodzeń w sektorze publicznym jest jawna, bo nie jest, a jeśli jest, to proszę sporządzić wykaz wynagrodzeń w Starostwie Powiatowym w Bochni. No i jeśli ma Pan inne pomysły na coś konstruktywnego, to proszę je zgłosić, bo noskiem kręcić potrafi każdy, tylko jak przychodzi do zrobienia czego, to większość rączki za siebie chowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra