Wydarzenia

Bochnia. Przebudowali boisko przy II LO i SP nr 4 w Bochni

Zakończyła się przebudowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i SP4 w Bochni. Inwestycja, która trwała dwa miesiące pochłonęła blisko 400 tysięcy złotych.

Od września uczniowie obu szkół mogą korzystać z bezpiecznej poliuretanowej powierzchni, która zastąpiła zniszczony asfalt.

Ponadto boisko zostało wyposażone w dwie nowe bramki do piłki ręcznej i mini nożnej, jak również słupki do siatkówki i tenisa ziemnego oraz siatki zabezpieczające.

W ramach inwestycji  uporządkowano teren wokół boiska, wyłożono nową trawę, ławki i kosze na śmieci.

Bardzo się cieszę, że młodzież z obu szkół będzie mogła korzystać z boiska nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również w wolnym czasie, rozwijając swoje sportowe pasje – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt został zrealizowany dzięki sportowej inicjatywie Województwa Małopolskiego pod nazwą Małopolskie Boiska, skierowanej do dzieci i młodzieży z regionu.

Całkowita wartość inwestycji  to 411 tys. zł, dofinansowanie wyniosło  ponad 112 tys.  zł. Pozostała kwota została pokryta przez samorządy powiatu, które przeznaczyły na ten cel po 149 tys. zł.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra