Pałac Goetza
Galeria Rondo
Regis
Wydarzenia

Bochnia. Przebudowali boisko przy II LO i SP nr 4 w Bochni

Zakończyła się przebudowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i SP4 w Bochni. Inwestycja, która trwała dwa miesiące pochłonęła blisko 400 tysięcy złotych.

Od września uczniowie obu szkół mogą korzystać z bezpiecznej poliuretanowej powierzchni, która zastąpiła zniszczony asfalt.

Ponadto boisko zostało wyposażone w dwie nowe bramki do piłki ręcznej i mini nożnej, jak również słupki do siatkówki i tenisa ziemnego oraz siatki zabezpieczające.

W ramach inwestycji  uporządkowano teren wokół boiska, wyłożono nową trawę, ławki i kosze na śmieci.

Bardzo się cieszę, że młodzież z obu szkół będzie mogła korzystać z boiska nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również w wolnym czasie, rozwijając swoje sportowe pasje – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt został zrealizowany dzięki sportowej inicjatywie Województwa Małopolskiego pod nazwą Małopolskie Boiska, skierowanej do dzieci i młodzieży z regionu.

Całkowita wartość inwestycji  to 411 tys. zł, dofinansowanie wyniosło  ponad 112 tys.  zł. Pozostała kwota została pokryta przez samorządy powiatu, które przeznaczyły na ten cel po 149 tys. zł.

 

 

Akces
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Góra