Wydarzenia

Bochnia. Porsche, bentley, jaguar. Zobacz, jakie samochody jeżdżą po drogach Bocheńszczyzny?

Fot. Patryk Salamon

Spośród 80 tysięcy wszystkich pojazdów zarejestrowanych na terenie powiatu bocheńskiego są też prawdziwe perełki. To porsche panamera, bentley continental czy jaguar land rover.

W tej chwili po drogach Bocheńszczyzny jeździ ponad czterdzieści jaguarów. Większość z nich to jednak pojazdy, które lata świetności mają za sobą, ale i tak robią wrażenie.

Właściciele luksusowych samochodów dbają by ich pojazdy się wyróżniały, choćby indywidualną tablicą rejestracyjną. Jej wydanie to koszt 1200 złotych.

Na taką tablicę kierowca musi czekać do trzech tygodni. O jej przyznaniu decyduje wydział komunikacji UM w Krakowie. Do niego spływają bowiem wnioski z wszystkich powiatów Małopolski.

-Chodzi o to by nie było powtórek. Indywidualna nazwa może składać się maksymalnie z pięciu liter, nie może to być wyraz obraźliwy – tłumaczy Łukasz Wełna z wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Bochni.

Indywidualny charakter może mieć także tablica rejestracyjna w motocyklu. Takie rozwiązanie to wydatek 500 złotych.

Coraz więcej na terenie powiatu bocheńskiego mamy kolekcjonerów zabytkowych pojazdów. To prawdziwe cudeńka motoryzacyjne, które można dostrzec na ulicach, choć rzadko bo ich właściciele na przejażdżki wybierają tylko okazjonalnie.


1 Komentarz

1 Komentarz

  1. tesla

    23 lutego godzina 21:16

    Może to nie zabytek, ale warta uwagi jest jedyna Tesla jeżdżąca po Bochni. Czerwona Tesla Model S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra