Wydarzenia

Bochnia. Pacjenci dobrze ocenili bocheński szpital

fot. Sp ZOZ Bochnia

Większość pacjentów, którzy przebywali w bocheńskim szpitalu, wróciłaby do tej placówki oraz poleciłaby go rodzinie i znajomym. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pacjentów bocheńskiego szpitala. W badaniu wzięło udział blisko 300 osób, którzy przebywali w szpitalu w 2018 roku.

– Przez cały czas staramy się podnosić jakość świadczonych przez szpital usług. Służą temu nie tylko systematycznie realizowane remonty i zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, ale przede wszystkim systematyczna praca z personelem szpitala i prowadzone analizy co do przebiegu leczenia. Nie bez znaczenia jest fakt zatrudniania dobrych specjalistów – zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek, którzy cieszą się zaufaniem pacjentów – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Najchętniej opinię o szpitalu wystawiały pacjentki przebywające na oddziale ginekologicznym. Sporo ankiet dotyczy obsługi na oddziale dziecięcym. Najmniejsze zainteresowanie wyrażeniem opinii na temat pobytu w szpitalu wyrażali pacjenci korzystający z oddziałów wewnętrznych i oddziału opiekuńczo- leczniczego. W przypadku tych oddziałów pacjenci jednak dziękowali, przesyłając listy do dyrekcji szpitala lub bezpośrednio na oddział.

W licznych podziękowaniach chwalono konkretnych lekarzy, ale też personel dziękując za życzliwą opiekę.
– Opieka na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest pierwszorzędna. Cały personel jest wspaniały, pracowity i życzliwy – napisała jedna z pacjentek.

-Zwykłe dziękuję to za mało, by wyrazić wdzięczność za uratowanie życia naszego taty. Już zawsze będziemy panu wdzięczni za każdy darowany naszej rodzinie dzień – tak z kolei dziękowali dr n. med. Łukaszowi Strzępkowi przedstawiciele rodziny jednego z pacjentów.

Warto dodać, że analiza ankiet wykazała, że znaczna większość pacjentów oceniła pracę personelu bardzo pozytywnie we wszystkich badanych obszarach: komunikacji, dostępności, profesjonalizmu, staranności i życzliwości.

Co warto podkreślić większość, że pacjentów oceniło pozytywnie czystość na szpitalnych oddziałach. Podobnie tak zapewnienie warunków do snu i odpoczynku.

Większość ankiet satysfakcji pacjenta zostało wypełnione w formie papierowej, tylko niewiele ponad 4 procent badanych swoją opinię wyraziło poprzez stronę internetową szpitala.

(informacja prasowa)

9 komentarzy

9 Comments

 1. Starapielegniara.

  13 marca godzina 13:41

  Obsługa?Opieka!

  • Kuba

   13 marca godzina 14:50

   Wyniki tej ankiety sa na bank sfałszowane. Bochenski szpital jest najgorszym jaki moze byc w naszym rejonie. Do Brzeska się chowa.

 2. Mag

  13 marca godzina 14:49

  Szkoda, że nie zrobiono ankiety wśród pacjentów chirurgii. Tam od lat nic się nie zmieniło.

 3. Gosc

  13 marca godzina 20:01

  Ginekologia super. O chirurgii przemilcze po prostu dramat.

  • Anonim

   14 marca godzina 13:52

   Nie zgadzam się z Tobą.Chirurgia ok-nareszcie jakieś zmiany.Tak trzymać.

 4. Rozbawiona

  13 marca godzina 20:21

  Żart ? Prima aprilis jest dopiero 1 kwietnia…

  • Anonim

   20 maja godzina 23:34

   Nie ocenia się książki po okładce. Jeżeli się nie było.Chirurgia super, lekarze, pielęgniarki, opieka, jak najbardziej na tak, polecam!! Wielkie zmiany!!

 5. Rena

  13 marca godzina 20:48

  Ginekologia jest chyba najgorszym oddziałem w bocheńskim szpitalu – cały czas zimno, w łazienkach wieczny brud i robaki, pielęgniarki na oddziale zachowują się skandalicznie, lekarze z oddziału stroją sobie niewybredne żarty z pacjentek. Cały szpital to jedna wielka kpina

 6. Anonim

  13 marca godzina 21:45

  Gratulacje dla chirurgii,tylko jeśli dalej będą braki kadrowe to czy utrzymają poziom???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akces
Góra