Kultura

Bochnia. Dziś Trubadurzy przy Campi i Daryl Strodes & Friends na dziedzińcu muzeum

fot. tubadurzy

Jeśli nie macie planów na dzisiejszy wieczór koniecznie wybierzcie się na jeden z dwóch koncertów zorganizowanych w ramach „Weekendu z zabytkami”. Z okazji 770 urodzin Kopalni Soli w Bochni przy szybie Campi wystąpią Trubadurzy, natomiast na dziedzińcu bocheńskiego muzeum w cyklu Bochnia Rocks!   – Daryl Strodes & Friends.

770 urodziny Kopalni Soli Bochnia
Gdzie: Plac pod Kominem
Kiedy: 8 września 2018 r. od godz.16.00

Od 16.00 -18.00 Animacje dla dzieci – Rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Święta Kinga i jej świat” prowadzone przez Pracownię Rerum

18.30 – Koncert zespołu Latające Talerze

20.15 – Koncert zespołu Trubadurzy
21.45 –Teatr Tancerzy Ognia Arta Foc

Trubadurzy to jedna z kilku legend polskiego rocka. Zespół powstał w Łodzi w 1965 roku a jego członkami byli wtedy Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński i Bogdan Borkowski, zaś wokalistką Sława Mikołajczyk. Ten pierwszy, na poły amatorski okres to zdobycie lokalnej popularności i nagranie tytułowej piosenki do serialu „Wojna domowa”. Prawdziwa kariera grupy rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy do tworzącej się Grupy NO TO CO przeszli Krzemiński i Borkowski, a do pozostałych trzech muzyków dołączył kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Ryszard Poznakowski. Ten ostatni był już wtedy czołową postacią estrady – muzycznym szefem Czerwono-Czarnych, autorem wielu szlagierów z piosenką „Mały książę” na czele. Niewątpliwie Poznakowski wyprowadził Trubadurów na szerokie wody, a jednocześnie wpłynął na rozkwit ich talentów, zwłaszcza wokalnych. Grupa szybko dała się poznać za sprawą pierwszych hitów takich jak „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”. Oszczędność, by nie powiedzieć ubóstwo w warstwie instrumentalnej zespół nadrabiał znakomitą, ekspresyjną wokalizą czterech czystych, męskich głosów, używanych z nadmierną czasem egzaltacją. Dzięki temu jednak przez lata Trubadurzy uchodzili za najlepiej śpiewający zespół, a przez to mający charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne brzmienie.

Bochnia Rocks!

Gdzie: dziedziniec Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni
Kiedy: 8 września 2018 r., godz. 20.00
Koncert Daryl Strodes & Friends

Daryl Strodes amerykański wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, pisarz i producent. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki Urban / Neo-Soul / World / Pop / Reggae oraz afrykańskich and azjatyckich rytmów.

W Bochni Daryl zagra w ramach wakacyjno-jesiennej trasy po Europie i Azji, promującej jego najnowszą płytę z bluesowymi hitami „Old Love”. Daryl zagra w składzie mocno bocheńskim, towarzyszyć mu będą:  Piotr Lekki, Wojciech Zwierniak , Szymon Fortuna i Dawid Kosakowski.

Orgazniatorami wydarzeń są: Kopalnia Soli Bochnia, Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta Bochnia, MDK w Bochni,  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra