Wydarzenia

Bochnia. Bazarek dla małej Lilianki. Ty też możesz pomóc!

Lilianka to maleńka dziewczynka, która cierpi na Zespół Westa. Charakteryzuje się on u niej obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnieniem psychoruchowym i atakami padaczki. Dziewczynka jest pod stałą opieką neurologiczną.

Lilianka ma również problemy ze wzrokiem  tj. błądzenie oczu, brak wodzenia wzrokiem.  Pierwsza konsultacja okulistyczna w szpitalu w Katowicach wykazała już bardzo dużą nadwzroczność (+6,75 oraz 7,75). Problemy ze wzrokiem znacznie utrudniają rozwój psychoruchowy oraz rehabilitację.

Od trzeciego miesiąca życia dziewczynka jest rehabilitowana metodą NDT-Bobath oraz metodą Vojta. Lilka mając 6 miesięcy nie unosi główki, nie bawi się zabawkami, nie wkłada rączek do buzi. Wspierana jest opieką specjalistów rehabilitacji, osteopaty, neurologów, logopedów. W niedalekiej przyszłości dodatkowo neurologopedą i tyflopedagogiem.

Lilianka wymaga wielospecjalistycznej opieki, intensywnej długotrwałej rehabilitacji (wspartej turnusami rehabilitacyjnymi) dalszą diagnostyką oraz wsparciem  wczesnego rozwoju.  

Leczenie i rehabilitację Lilianki można wesprzeć przekazując pieniądze na jej subkonto w Alior Banku: 32 2490 0005 0000 4600 9798 3721, prowadzone przez Fundację Auxilium, której dziewczynka jest podopieczną.

Liliance można pomóc także biorąc udział w bazarku zorganizowanym przez jej bliskich i ich przyjaciół.

Zrób zakupy na bazarku i pomóż Liliance

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    31 stycznia godzina 21:04

    Może warto wspomnieć, ze subkonto jest prowadzone przez fundację Auxilium, której dziewczynka jest podopieczną od grudnia ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra