Kultura

Żegocina. Zebrali 55 tys. dla Piotra Wolaka DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Wojtek Salamon

Po brzegi była wypełniona sala Szkoły Podstawowej w Żegocinie podczas wczorajszej imprezy charytatywnej zorganizowanej dla Piotrka Wolaka cierpiącego na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Organizatorzy tego wydarzenia stanęli na wysokości zadania. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale też dorosłych.  Podczas tej imprezy zebrano ponad 55 tys. dla Piotra Wolaka!

Piotr dla którego organizowana była impreza pochodzi z Żegociny.  Ma 30 lat. Gdy był dzieckiem zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Choroba powoduje zanik mięśni. Piotr ma też problemy z oddychaniem. Jedyną szansą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych.

We wrześniu ubiegłego roku Piotr został zakwalifikowany do udziału w terapii komórkami macierzystymi w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Leczenie ma poprawić komfort jego życia i spowolnić rozwój choroby.

Terapia jest jednak bardzo droga. Piotr przeszedł już dwa przeszczepy, potrzebuje ich jednak jeszcze aż osiem. Koszt każdego z nich to około 20 tys. zł. Rodziny nie stać na taki wydatek, tym bardziej że przeszczepy, aby przyniosły efekt, muszą być wykonywane w odstępie od 4 do 6 tygodni.

Piotra można wspomóc przekazując fundusze na konto: https://www.siepomaga.pl/piotrwolak

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anna

    11 lutego godzina 13:57

    Było super, dużo zdrowia dla Piotra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra