Kultura

Powiat Bocheński. Agnieszka Włodarczyk i wiele innych atrakcji na finał „Weekendu z zabytkami”

fot. FB Agnieszka Włodarczyk

W jaką postać wcieli się Agnieszka Włodarczyk  z programu „Twoja twarz brzmi znajomo” będą mogli przekonać się  wszyscy, którzy w niedzielę odwiedzą Park Rodzinny Uzbornia, gdzie zaplanowano finał  „Weekendu z zabytkami”. W tym roku organizatorzy na zakończenie akcji przygotowali mnóstwo atrakcji.

W niedzielę o godz. 15 w  Parku Rodzinnym Uzbornia  zaprezentują się uczniowie szkoły muzycznej z Mikluszowic.

Następnie trening fitness dla każdego poprowadzi charyzmatyczna Anna Adamczyk z Barbell Club Bochni. Trening będzie otwarty, więc organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do włączenia się w aktywne popołudnie.

Kolejny punkt programu to spotkanie z himalaistami Sylwią Bajek i Szczepanem Brzeskim ta urocza para zaprowadzi  gości do świata wspinaczki górskiej, opowie o tym, jak zacząć przygodę z górami i jak skompletować ekwipunek.

Wieczorny program rozpocznie koncert Orkiestry Dętej z Baczkowa, z którą zaśpiewają Monika Polak, Justyna Janik oraz  Daryl Strodes i Robert Mastalerz – wokalista zespołu 4Szmery.  Na akordeonie zagra też Grzegorz Kukuła.

Następnie wystąpią gwiazdy wieczoru – aktorzy znani ze szklanego ekranu, ostatnio występujący w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”: Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska, Barbara Melzer, Bilguun Ariunbaatar i Artur Chamski. Artyści wcielą się w gwiazdy polskiej i światowej estrady i zaprezentują kilkanaście znanych utworów takich artystów jak m.in. Prince, Cher, Sabrina, Izabela Trojanowska czy Psy. Ten wyjątkowy dzień zakończymy widowiskowym projektem ogniowo-pirotechnicznym „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego.

– W tym roku ze względu na inne niż dotychczas miejsce zmieniliśmy także formułę wydarzenia, jest wiele warsztatów, zajęć, czy spotkań z ciekawymi ludźmi, które mamy nadzieję zachęcą zarówno młodych, jak i trochę starszych mieszkańców – mówią organizatorki Sabina Kierepka i Katarzyna Kępa-Hamuda.
Wszyscy, którzy pojawią się na Uzborni mogą wziąć udział w warsztatach z rysowania i malowania dla najmłodszych, które poprowadzi Kinga Magdoń z Pracowni Artystycznej RERUM.

W świat ręcznie zdobionej ceramiki dekoracyjnej zaprowadzi uczestników imprezy pracownia MARCO z Wiśnicza, która poprowadzi warsztaty ceramiczne.

Sztukę szydełkowania i szycia maskotek mieszkańcy powiatu bocheńskiego będą mogli zgłębić dzięki grupie „Małopolanki tworzą być kobieta z pasją”.

Będzie pokaz wizażu i porady wizażystki. Będą też zniżki, rabaty i próbki kosmetyków.

Wartościową wiedzą o treningach podzielą się trenerzy BarbelClub Bochnia, Anna Adamczyk, Daniel Bibro i Jakub Leśniak. Odżywianie, plany treningowe, porady dietetyczne, ćwiczenia, o tym wszystkim będzie można porozmawiać z trenerami z Barbella. Prowadzone tam będą także zajęcia sportowe dla dzieci.
Już od samego początku najmłodszym uczestnikom imprezy będą towarzyszyć konkursy, malowanie twarzy, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, czy spotkanie z klaunem na szczudłach.
Pasjonatów zdrowego odżywiania zaprasza na stoisko restauracja Zalesie, która poprowadzi konsultacje w zakresie cateringu dietetycznego, będzie można również skosztować ich produktów, a dużą dawkę przygody zapewni dmuchana, wysoka na 8 metrów, ścianka wspinaczkowa.

Podczas akcji będzie można również wesprzeć zwierzaki, a to dzięki zbiórce środków na działalność Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom, które zawita również ze zdjęciami swoich pupili.

Niedzielny finał zamyka  „Weekend z zabytkami”, podczas którego  można odwiedzić bezpłatnie lub ze zniżką wszystkie zabytki powiatu bocheńskiego.

– To czas, kiedy nie tylko mieszkańcy mogą sobie przypomnieć jak wyjątkowym regionem jesteśmy, ofertę skierowaliśmy również do osób z zewnątrz, a to dzięki współpracy z hotelami, restauracjami czy kawiarniami, które zaoferowały rabaty. Po prostu warto w ten weekend odwiedzić Bocheńszczyznę – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra