Kultura

Lipnica Murowana. Królowa disco polo Etna i Stachursky gwiazdami Święta Gminy w Lipnicy Murowanej

Sporo atrakcji przygotowali na ten weekend organizatorzy Święta Gminy Lipnica Murowana. W sobotę i niedzielę zapraszają na koncerty, degustację potraw regionalnych, a także wiele niespodzianek.

Imprezy estradowe zaplanowane na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej rozpoczną się w sobotę o godz. 19.

W programie koncert „Week’n’Roll”, a tuż po nim występ gwiazdy wieczoru Etny – piosenkarki muzyki disco polo. Na zakończenie dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi Dj Robertus.

Niedzielne obchody rozpoczną się już o godzinie 14 mszą św. dziękczynną za zebrane plony połączoną z poświęceniem wieńców żniwnych. Po jej zakończeniu na stadionie sportowym zaplanowano prezentacje wszystkich sołectw gminy: Borównej, Lipnicy Dolnej, Lipnicy Górnej, Lipnicy Murowanej oraz Rajbrotu w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Na scenie w tym dniu zaprezentują się także laureaci III Dziecięcego Festiwalu Polskiej Piosenki KORAL SONG. Z gościnnym programem pojawi się także – Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie” z Iwkowej.

Wieczorem koncertować będzie Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.  O godzinie 21 zaplanowano  występ Jacka Stachurskiego z zespołem.

Organizatorami  weekendowych wydarzeń są: Tomasz Gromala wójt gminy Lipnica Murowana, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej, partnerem  -Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Vistula
Akces
Góra