Kultura

Bochnia. Edyta Jungowska w bocheńskiej bibliotece

fot. FB Edyty Jungowskiej

Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna przyjedzie do Bochni. Spotkanie z Edytą Jungowską zaplanowano na  godz. 18 w najbliższy wtorek w sali klubu  bocheńskiej biblioteki.

– Podczas spotkania z aktorką dowiemy się o kolejach kariery naszego gościa, zobaczymy fragmenty filmów, spektakli oraz usłyszymy piosenki nagrane przez Edytę Jungowską. Aktorka zachęci nas do sięgnięcia po książkę, ale przede wszystkim po audiobooki, które nagrywa od 2010 roku – wylicza Dorota Rzepka, dyrektorka bocheńskiej biblioteki.

Edyta Jungowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.  Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w „Amadeuszu” Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Telewizji. Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. Przez blisko pięć lat współpracowała i występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe, oraz programowi dla dzieci Ala i As. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Właścicielka Wydawnictwa Jung-Off-Ska wydającego audiobooki, oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.

Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – został Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, w 2011 roku Dzieci z Bullerbyn – Bestsellerem Empiku oraz właścicielem tytułu „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.

Ambicją aktorki jest wydanie kolejnych książek Astrid Lindgren, a celem wydanie serii 25 książek pisarki w formie audiobooków. Ważne dla aktorki jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą propagowania dobrej literatury.

Podczas spotkania będzie można zakupić audiobooki nagrane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska w interpretacji Edyty Jungowskiej, i nie tylko. Spotkanie odbędzie w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra