Kultura

Bochnia. 50 tys. zł na prace konserwatorskie przy zabytkach

Rada Powiatu przyznała łącznie 50 tysięcy złotych dotacji z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze powiatu bocheńskiego. Pieniądze trafią m.in. do Parafii w Brzeźnicy, Łapczycy, Bochni, Chełmu i Chronowa.

 

W tym roku złożono siedem wniosków, z czego jeden został odrzucony z przyczyn formalnych a jeden ze względów merytorycznych.

Dofinansowanie otrzymają:

  1. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Stanisława B.M w Brzeźnicy otrzyma 10 tys. zł z przeznaczeniem na konserwację techniczną i estetyczną dekoracji malarskiej z 1899 r. stropu prezbiterium.

 

  1. Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łapczycy otrzyma 9 tys. zł z przeznaczeniem na konserwację figur św. Archaniołów Michała i Gabriela z kruchty gotyckiego zabytkowego Kościół pw. Narodzenia  Najświętszej Marii Panny w Łapczycy z 1340 r. (kontynuacja prac).

 

  1. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni otrzyma 20 tys. zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie i restauratorskie przy fasadzie frontowej elewacji gotyckiego kościoła pw. św. Mikołaja w zakresie ceglanego szczytu schodkowego ze sterczynami i blendami.

 

  1. Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie otrzyma 6 tys. zł z przeznaczeniem na konserwację techniczną i estetyczną dwóch figur: św. Jan Ewangelisty z ołtarza głównego.

 

  1. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Ducha w Chronowie otrzyma 5 tys. zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie przy krucyfiksie w tęczy.

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra