- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Szpital powiatowy w Bochni planuje uruchomić chirurgię onkologiczną. Jakie zabiegi będą wykonywane WIDEO

- REKLAMA -

Prof. dr hab. med. Piotr Skotnicki wzmocnił zespół lekarzy Szpitala Powiatowego w Bochni. To jeszcze nie koniec zmian. W planach jest uruchomienie pododdziału chirurgii onkologicznej. W oddziale będą leczeni pacjenci z rakiem piersi, nowotworami skóry, jelita grubego oraz tkanek miękkich.


– Nowotwory to obecnie najczęstsza przyczyna zgonów. Bardzo ważne jest stworzenie zaplecza diagnostycznego i zabiegowego w tym kierunku. Odpowiedni sprzęt mamy, teraz wzmocniliśmy zaplecze lekarskie – podkreśla Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

A Starosta Bocheński Adam Korta dodaje.

– W ten sposób  zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną, która w obecnych czasach jest tak ważna.

Prof. Piotr Skotnicki w styczniu objął stanowisko zastępcy lekarza kierującego bocheńską chirurgią, przyjmować będzie także w Poradni Onkologicznej.

Profesor chce wdrożyć pełen panel zabiegów u pacjentów z rakiem piersi: zabiegów oszczędzających, rekonstrukcji piersi oraz procedurę biopsji węzła wartowniczego.


– Kolejny segment, który chciałbym wdrożyć to leczenie nowotworów skóry łącznie z czerniakiem, także z procedurą biopsji węzła wartownika. W planach mam też rozwój leczenia raka jelita grubego z zabiegami małoinwazyjnymi – laparoskopowymi, przy ścisłej współpracy z radiochemioterapeutami (leczenie przedoperacyjne) – wylicza profesor.

Planowany jest także rozwój zabiegów wielodyscyplinarnych u pacjentów z nowotworami tkanek miękkich, kości przy wykorzystaniu lekarskiego zaplecza ortopedycznego bocheńskiej lecznicy.

Pododdział będzie także zapleczem dla powstającego w Bochni zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz hospicjum.

Inwestycja jest w trakcie realizacji. Jej zakończenie zaplanowano w przyszłym roku.   

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Ewa Grabska

    26 stycznia 2023 godzina 19:43

    Jestem po operacji żylaka kończyny dolnej w bocheńskim szpitalu.Kontakt z p.prof. P Skotnickim jako ordynatorem chirurgii z pododdziałem onkologicznym uważam za profesjonalny i pełen empatii.To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, więc dobry wzorzec dla młodych lekarzy.Szpital w Bochni wybrałam sama i moja intuicja mnie nie zawiodła. Moim operatorem był lekarz Piotr Aleksandrowicz,któremu jestem bardzo wdzięczna za fachowaość,rzetelność oraz każde życzliwe słowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra