- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Sprawdziliśmy, co dostał bocheński szpital z Tarczy Antykryzysowej Województwa Małopolskiego?

- REKLAMA -

O dwa ambulanse, nowoczesny respirator  oraz aparat do RTG wzbogacił się bocheński Szpital Powiatowy. Fundusze na ten cel pochodzą z Tarczy Antykryzysowej Województwa Małopolskiego.  Szpital otrzymał  w sumie około 2 mln zł. Zakupy  wsparło też Starostwo Powiatowe w Bochni.

– Ochrona zdrowia jest dla mnie ważny aspektem rozwoju naszego powiatu, cieszę się, że udaje nam się pozyskiwać środki zewnętrzne i realizować tak wiele zadań, tym bardziej w tak trudnym czasie-Adam Korta, starosta bocheński.

Nowe karetki już od kilku tygodni służą pacjentom powiatu bocheńskiego. Zakup ich pozwolił wyłączyć z ruchu starsze, mocno wysłużone pojazdy.

Nowoczesny respirator trafił na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a aparat RTG  będzie wykorzystywany w odnowionej Pracowni RTG, przeniesionej do Centrum Diagnostyki Obrazowej.

W nowych pomieszczeniach zlokalizowanych pod dobudowaną częścią SOR trwają ostatnie prace wykończeniowe. Otwarcie Pracowni rentgenodiagnostyki zaplanowane jest na 28 września.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    pacjent

    18 września 2020 godzina 13:32

    Czy to wszystko od rządów Pis? A co z UNII za takie posłuszne głosowania przeciw ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra