- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Pomagają dzieciom z niepełnosprawnością

- REKLAMA -

20 dzieci niepełnosprawnych bierze udział w dodatkowym naborze  do projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”.

Każdy pacjent, który bierze udział w projekcie, przeszedł  już badanie, określające  zakres planowanej terapii. Obejmuje ona zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem. Terapia prowadzona jest w domach,a także w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej w SP ZOZ w Brzesku.

W projekcie biorą udział dzieci urodzone przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy,  zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem pobierania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu państwa, a także z budżetu szpitala.

Informacje na temat projektu: Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci

Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra