- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Chirurdzy z Bochni operowali pod kierunkiem prof. Andrzeja Budzyńskiego

- REKLAMA -

Bocheńscy lekarze z  oddziału chirurgii, którym kieruje prof. Piotr Skotnicki, stale podnoszą swoje kwalifikacje. Lek med. Piotr Aleksandrowicz i lek. med. Mateusz Grabiec po zakończeniu 2-letniego szkolenia w zakresie zabiegów onkologii małoinwazyjnej  wykonali  dwie operację pod kierunkiem  prof. Andrzeja Budzyńskiego. Zabiegi wykonano w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

– Były to małoinwazyjne zabiegi jelita grubego. Od 2013 roku stale przybywa pacjentów z rakiem jelita grubego i wszystko wskazuje na to , że ta tendencja się utrzyma – wyjaśnia prof. Piotr Skotnicki.

Szkolenie, które ukończyli bocheńscy chirurdzy pozwoliło im na wykonanie operacji metodą laparoskopową. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze dla pacjenta, oczywiście pod warunkiem, że stan zaawansowania  procesu nowotworowego, pozwoli na wykonanie  operacji w ten sposób.

Warto przypomnieć, że w bocheńskim szpitalu pacjenci z nowotworem są objęci opieką onkologiczną i pełnym pakietem onkologicznym.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Yhym

  21 czerwca 2023 godzina 16:15

  Nie ma to jak oklaskiwać lekarzy za to że pracują w zawodzie Mnie nikt nie oklaskuje , jak podniosę kwalifikacje zawodowe

  • Avatar

   Maruo

   23 czerwca 2023 godzina 21:23

   No trzeba trzeba oklaskiwać. Za chwilę nie będzie miał nas kto leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra