- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Brawo dla urologów ze szpitala w Brzesku! Wykonali innowacyjny zabieg przy użyciu stentów

- REKLAMA -

Zespół lekarzy i pielęgniarek oddziału urologii przeprowadził pierwsze w brzeskim szpitalu zabiegi endoskopowe z użyciem stentów. Pacjenci czują się dobrze, a medycy przygotowują się do kolejnych tego typu operacji.

Do tej pory wykonano dwa zabiegi z użyciem stentów. Oba pod kierownictwem dr Norberta Kopcia. Pacjentami byli: mężczyzna ze zwężeniem cewki moczowej, po wcześniejszym zabiegu onkologicznym oraz kobieta po reimplantacji moczowodu. Operacje polegały na wprowadzeniu metodą endoskopową specjalnego stentu w miejsce zwężenia dróg moczowych, po wcześniejszym poszerzeniu zwężenia.

– Tego typu metoda to innowacyjna technologia dedykowana pacjentom cierpiącym na nawrotowe zwężenie moczowodów lub cewki moczowej. Do zwężeń dochodzi na wskutek urazów lub np. przebytych operacji urologicznych, ginekologicznych, chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej i miednicy. To także problem pacjentów po leczeniu radioterapią bądź w wyniku choroby nowotworowej, powodującej w konsekwencji ucisk zmiany chorobowej na delikatną strukturę moczowodów – tłumaczy dr Norbert Kopeć.

Metoda ta pozwala nie tylko na uniknięcie dużych zabiegów w obrębie jamy brzusznej i miednicy, ale stanowi szansę na poprawę jakości życia pacjentów z nefrostomią lub cystostomią.

Do tej pory chorzy ze zwężeniami moczowodów byli zdani na częste i regularne wymiany cewników moczowodowych lub drenów nefrostomijnych a w przypadku zwężeń cewki rozcinania zwężeń lub wymiany drenów cystostomijnych. Teraz problem można rozwiązać zabiegiem przy użyciu stentów.

Warto dodać, że to już kolejny sukces w dziedzinie urologii endoskopowej zespołu, którym kieruje dr Marek Niekurzak.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Wacek

  03 lutego 2021 godzina 08:50

  A nie da się tego samego zrobić przy przerośniętej prostacie? Pewno się da, ale po co…

  • Avatar

   Anonim

   04 lutego 2021 godzina 15:38

   Pan Marek Niekurzak to wspaniały lekarz pełen empati i zawsze skory do pomocy i też ma ok personel

   • Avatar

    Anonim

    21 marca 2021 godzina 09:42

    Pan M Niekurzak operpwal mnie Dwa lata temu pelny szacum dla niego Leszek z Bochni

 2. Avatar

  Anonim

  21 marca 2021 godzina 09:39

  Dziekuje panu M Niekurzakowi operowal mnie dwa lata temu pelny szacun pozdrawiam Leszek z Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra