- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Bochnia. Tu powstanie najnowocześniejszy SOR w regionie

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula

W czerwcu ruszy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bochni. W planach jest nie tylko rozbudowa, ale także doposażenie tej części szpitala. Inwestycja, która pochłonie około 5,5 mln złotych uczyni z bocheńskiego SOR-u najnowocześniejszy tego typu oddział w regionie.

-Zyskamy dodatkową przestrzeń do pracy, bo oddział powiększy się dwukrotnie. Po remoncie zamiast jednego łóżka monitorowanego  wstępnej intensywnej terapii będą trzy – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Lecznica wzbogaci się także między innymi o nowoczesne urządzenia do dializ  w terapii nerkozastępczej, respiratory czy sprzęt wykorzystywany w terakotomi.

Serce szpitala

SOR to serce szpitala. Codziennie trafia tu około 80 pacjentów, w ciągu roku jest ich 24 tysiące.

– To ludzie potrzebujący szybkiej pomocy. Przyjmujemy osoby z różnego rodzaju złamaniami, ranami ciętymi, i także pacjentów po upadkach. Bardzo ważne, by oprócz dobrej opieki medycznej mieli do swojej dyspozycji także dobry sprzęt diagnostyczny  – mówi Piotr Bielański, zastępca lekarza kierującego bocheńskim SOR.

Inwestycja znacznie ułatwi pracę lekarzy, ale też przyjmowanie pacjentów. Powstanie jeden triaż z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia.

– Ograniczy to kolejki, bo zwiększy się przepustowość oddziału. Będą też wygodne boksy, w których pacjenci i ich rodziny będą mogli oczekiwać na przyjęcie – tłumaczy dyrektor Jarosław Kycia.

Dużo inwestują

Remont potrwa rok. Do końca 2019 zostanie doposażony w niezbędny sprzęt medyczny. Dyrekcja szpitala przekonuje, że inwestycja nie wpłynie na pracę SOR. Pacjenci będą przyjmowani bez przerwy, prace budowlane będą tak prowadzone, by zminimalizować wszelkie uciążliwości.

Modernizacja SOR jest możliwa dzięki wsparciu, jakie otrzymał szpital.  Placówka dostała ok. 4,6 mln zł z funduszy unijnych.  Warto dodać, że nie jest to jedyna inwestycja w lecznicy. Rozbudowywana jest także intensywna terapia i endoskopia. Wartość wszystkich prac realizowanych  obecnie w lecznicy wynosi blisko  15 mln zł.

 

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra