- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Bochnia. Czwarte spotkanie w ramach projektu „Hashimoto mi LOTO 😉”

- REKLAMA -

Na temat dietoterapii, mitów żywieniowych, a także suplementacji w chorobie Hashimoto rozmawiano podczas czwartego spotkania edukacyjnego zorganizowanego w ramach półrocznego projektu „Hashimoto mi LOTO 😉” realizowanego przez Specjalistyczne Centrum Medyczne MOVEMED w Bochni i Barbell Club Bochnia.

Tym razem spotkanie, które odbyło się BiałaOffice23 poprowadziła Monika Podos dietetyk ze Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED w Bochni.

Uczestniczki spotkania usłyszały między innymi, że dieta w chorobie Hashimoto powinna przede wszystkim:

  • mieć działanie przeciwzapalne!
  • być zbilansowana: dostarczać niezbędnych składników, pokarmowych,
  • eliminować substancje potencjalnie szkodliwe,
  • być indywidualnie dopasowana do trybu życia, aktywności fizycznej i składu i masy ciała,
  • być możliwa do codziennej realizacji.

– Na pewno nie udało nam się wyczerpać tematu z racji mnogości pytań i dzielenia się przez uczestniczki projektu swoimi żywieniowymi doświadczeniami – mówi Marta Mrzygłód, dyrektor Specjalistycznego Centrum Medycznego MOVEMED.

Panie i tym razem otrzymały prezent. To piłeczka antystresowa do rozluźniania napiętych partii ciała, którą można wykorzystać podczas profesjonalnych treningów oraz podczas ćwiczeń w domu.

Kolejne spotkanie w ramach projektu już w marcu. O szczegółach będziemy informować.

W projekcie „Hashimoto mi LOTO 😉 ” bierze udział 30 kobiet z Bochni i okolic. Kolejne trzydzieści czeka na druga edycję. Dla uczestniczek (same panie) raz w miesiącu organizowane są spotkania edukacyjne z cateringiem, podczas których są omawiane zagadnienia istotne dla osób cierpiących na chorobę Hashimoto. Uczestniczki projektu spotykają się także na wspólnym treningu, który prowadzi trener personalny Anna Adamczyk z Barbell Club Bochnia.

Projekt, który będzie realizowany przez pół roku zakończy się w kwietniu 2020 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra