- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

Bocheńscy ortopedzi wykonali zaawansowane operacje rekonstrukcji stopy

- REKLAMA -

Trzy skomplikowane operacje rekonstrukcji stopy wykonali bocheńscy ortopedzi. Było to możliwe dzięki specjalistycznemu szkoleniu w tym zakresie, które odbył lek. med. Mateusz Job. Przy wykonaniu zabiegów zespół ortopedów z bocheńskiego szpitala (lek. med. Mateusz Job i  lek. med. Piotr Dąbek) wspierał  dr  hab. n.med. Henryk Liszka Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Oddziału Klinicznego Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Operacje rekonstrukcji stopy do tej pory były wykonywane tylko w większych ośrodkach medycznych. Te przeprowadzone w Bochni były pierwszymi w naszym szpitalu. Operowano młodego sportowca, który miał  pourazowe zmiany wielu więzadeł stawu skokowego, kobietę z dużą pourazową wadą stawu skokowego oraz mężczyznę z mocno zniekształconym tyłostopiem.

– Każdy z trzech pacjentów pomyślnie przeszedł operację, udało się wykluczyć problem, uciążliwości z jakimi się borykali ustały. Pacjenci przechodzą teraz rehabilitację –  mówi  lek. med. Mateusz Job.

W Szpitalu Powiatowym w Bochni  najczęściej wykonuje się: artroskopie stawu kolanowego, barkowego i skokowego, rekonstrukcje wiązadeł krzyżowych, szycie łąkotek, osteotomię nadwięzadłową stawu kolanowego, korekcje koślawych paluchów a także szereg innych zabiegów ratujących stawy. Są oczywiście także zabiegi  z tzw. „urazówki” czyli złamania i zwichnięcia.

W okresie pandemii ilość zabiegów jest delikatnie ograniczana. Przed epidemią w ciągu roku wykonywano około 600 operacji.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Pacjent

  28 września 2021 godzina 19:34

  Dr Piotr Dąbek to znakomity specjalista. W 2018 roku wstawił endprotezę stawu łokciowego, który uległ zniszczeniu w wyniku wypadku. Dzięki tej operacji pacjentka odzyskała całkowitą sprawność ręki. Oczywiście podziękowanie należy się również całemu zespołowi Szpitala w Myślenicach.

  • Avatar

   Anonim

   29 września 2021 godzina 13:23

   Dr Mateusz Job super lekarz. Gratulacje.

   • Avatar

    Anonim

    30 września 2021 godzina 20:50

    Pan Doktor Mateusz Job jest naprawdę wspaniałym lekarzem i Fachowcem przez wielkie F. Operował mi kolano oraz obie ręce, jestem mu niezmiernie wdzięczna za pomoc w powrocie do zdrowia. Bardzo dziękuję i życzę dalszych sukcesów w pracy. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Avatar

  Maria.

  29 września 2021 godzina 13:23

  Dr Mateusz Job super lekarz. Gratulacje.

  • Avatar

   Anonim

   29 września 2021 godzina 19:22

   rz

 3. Avatar

  Magdalena

  29 września 2021 godzina 20:32

  Dr Mateusz Job też mnie operował jest świetnym naprawdę super lekarz pozdrawiam oraz gratuluję doktorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra