Artykuł partnerski

Biopsja w Specjalistycznym Centrum Medycznym MOVEMED w Bochni

Lek. Joanna Walczyk (specjalista endokrynolog, diagnosta USG) konsultująca pacjentów w Specjalistycznym Centrum Medycznym MOVEMED w Bochni

Centrum Medyczne oferuje wyjątkową usługę – BIOPSJĘ aspiracyjną, cienkoigłową, celowaną (BACC), która jest wykonywana na tzw. „cztery ręce”, przez dwóch specjalistów endokrynologa oraz patomorfologa.

Podczas zabiegu podejrzane zmiany (guzki, węzły chłonne), zostają zobrazowane w badaniu ultrasonograficznym (USG) i jednocześnie nakłuwane, co pozwala na precyzyjne pobranie materiału do badania.

– Równoczesna współpraca dwóch lekarzy specjalistów (patomorfologa i endokrynologa) jest bardzo ważna. Właściwe wytypowanie zmian kwalifikujących się do nakłucia, ich zobrazowanie i umiejętne pobranie materiału, a także podanie istotnych danych klinicznych, jest niezwykle ważne do postawienia właściwego rozpoznania przez patomorfologa oceniającego materiał cytologiczny – mówi lek. Joanna Walczyk (specjalista endokrynolog, diagnosta USG) konsultująca pacjentów w Specjalistycznym Centrum Medycznym MOVEMED w Bochni.

Pobrany materiał jest poddawany odpowiedniej procedurze wybarwiania i w tym samym dniu oceniany pod specjalistycznym mikroskopem przez lek. Ewę Kurczab (specjalistę patomorfologa).

Tak, to możliwe – wynik badania w tym samym dniu. Pacjent nie czeka 2-3 tygodni w stresie na wynik, jeżeli jest on niepokojący, od razu możemy zacząć działać.

– Szybka diagnostyka bardzo często poprawia rokowanie w przypadku złośliwych zmian, pomaga szybciej rozpocząć właściwe leczenie – mówi Marta Mrzygłód, Dyrektor SCM MOVEMED.

Pacjenci umawiani się zazwyczaj na jedną z wcześniej ustalonych sobót w danym miesiącu. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem: 798 311 058.

Koszt biopsji (BACC) to 300 zł. za jedną zmianę. W tej cenie mieści już ocena lekarza specjalisty patomorfologa oraz w tym samym dniu konsultacja wyniku biopsji z lekarzem specjalistą endokrynologiem. Czegoś takiego jeszcze w Bochni nie było.

Najbliższe biopsje BACC będą wykonywane 12.12.2020 r. (sobota).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra