- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zapytam wprost

Jan Pająk, wójt Drwini: Nie tylko na Bocheńszczyźnie mamy najwięcej ścieżek rowerowych, jesteśmy pod tym względem w czołówce Małopolski – WIDEO

- REKLAMA -

Jako pierwszy z samorządowców Bocheńszczyzny zadeklarował, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Będzie się ubiegł o fotel wójta. Gościem najnowszego odcinka ZAPYTAM WPROST był Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Podczas wywiadu opowiedział też o inwestycjach proekologicznych, a także zdradził, czy… jeździ rowerem?

Powoli dobiega końca olbrzymi projekt realizowany przez samorząd Drwini. W ramach inwestycji na północy Bocheńszczyzny powstała sieć ścieżek rowerowych.

– Staramy się ten kierunek w gminie rozwijać. Mogę się pochwalić, że nie tylko na terenie powiatu bocheńskiego mamy najwięcej ścieżek rowerowych, ale też w Małopolsce jesteśmy pod tym względem w czołówce. Od kiedy kieruję gminą powstało ponad 40 km ścieżek pieszo-rowerowych, nie wliczając w to ścieżek na terenie Lasów Państwowych. Lesistość na terenie naszej gminy wynosi około pięćdziesięciu procent, z tego udział gminy w lasach czyli Puszczy Niepołomickiej jest największy – podkreśla Jan Pająk, wójt Gminy Drwinia.

Ścieżki na terenie gminy Drwinia okazały się nie tylko idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku, ale zdecydowanie poprawiły bezpieczeństwo na terenie gminy.

-W trakcie pierwszej mojej kadencji, kiedy jeszcze nie było ścieżek, średnio na naszych drogach ginęło 2-3 rowerzystów. Teraz jest zdecydowanie lepiej i bezpieczniej – podkreśla gospodarz gminy podczas rozmowy z portalem Bochnia Brzesko z Bliska.

10 komentarzy

10 Comments

 1. Avatar

  Z Bochni

  20 kwietnia 2023 godzina 21:14

  Oby tylko chcieli korzystać z tych ścieżek rowerzyści. W Bochni np przy ulicy Wiśnickiej może co 20 rowerzysta korzysta z ścieżki rowerowej. Reszta jeździ ulicą obok wspomnianej ścieżki nie zwracając uwagi na zagrożenie swoje własne ani nie liczą się z tym że utrudniają ruch kierowcom. A policja udaje że nie widzi.

 2. Avatar

  ela

  21 kwietnia 2023 godzina 22:59

  w Drwini mają porządnego wójta, mało mówi dużo robi

  • Avatar

   Marek

   26 kwietnia 2023 godzina 10:33

   Toalety przy Miasteczku Rowerowym w Mikluszowicach które cały czas są zamknięte i nie można z nich korzystać, tylko można pooglądać z zewnątrz.

 3. Avatar

  dred

  02 maja 2023 godzina 19:40

  jak robi to nadrabia zaległości także po sobie. dobrze że mało mówi bo jak się odezwie to ziemniaki gniją

  • Avatar

   Ispina44

   08 lutego 2024 godzina 04:40

   Dokładnie tak.

 4. Avatar

  Dredy

  03 maja 2023 godzina 22:29

  Chrześcijanie… jak zwykle komentarz
  na miarę Świeta Flagi…!Obchodzonego przez opozycję Wójta! PiT żałośni jesteście

 5. Avatar

  GAPik

  29 maja 2023 godzina 21:20

  Dobry wójt. Dużo zrobił dla gminy, nikt wcześniej nie dokonał tego co on. Oby wygrał.

 6. Avatar

  antyfan

  08 czerwca 2023 godzina 16:56

  wygra na saksofonie

  • Avatar

   Zgraja

   08 lutego 2024 godzina 04:42

   On jest niemuzykalny i cwany.

   • Avatar

    Pracownik

    14 kwietnia 2024 godzina 15:57

    Cwany jak lis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra