- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zygmunt Dobrowolski prezes Kopalni Soli Bochnia: to był kolejny pracowity rok, w którym zrealizowaliśmy większość planów

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Podczas uroczystości Barbórkowych tradycyjnie już prezes kopalni podsumował obecny rok. Zygmunt Dobrowolski mówił o zrealizowanych inwestycjach , ale też planach na przyszły rok.

-Dokonaliśmy zmian wizerunkowych wykonując oznaczenia szybów Sutoris i Campi, wykonaliśmy także remont pomieszczeń wewnętrznych tych nadszybów, został także wyremontowany szybik Ważyn łączący poziom August z komorą Ważyn – wyliczał prezes kopalni.

Zygmunt Dobrowolski mówił także o uruchomionej we wrześniu nowej trasie turystycznej „Solny świadek”.

-Ciągle uatrakcyjniamy ofertę turystyczną kopalni. Funkcjonujące obecnie cztery trasy turystyczne możemy oferować w różnych konfiguracjach dzieląc je na części, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i dostarczyć turystom jak najwięcej wrażeń w zależności od ich możliwości czasowych i oczekiwań – zapewniał.

Prezes mówił także o rozłożeniu ruchu turystycznego pomiędzy dwa szyby: Campi i Sutoris i zaplanowanym na wiosnę zakupie kolejki, na którą kopalnia ma już zabezpieczone fundusze.

Wspomniał także o planach uruchomienia przy bocheńskim Rynku pod numerem 14 Biura Obsługi Klienta, gdzie będzie można zakupić bilet na nowa trasę turystyczną kopalni, rozpoczynającą się właśnie przy szybie Sutoris. Uruchomienie tego punktu to efekt bardzo dobrej współpracy z samorządem miasta.

Co jeszcze?

Zygmunt Dobrowolski przypomniał o wybudowaniu przy szybie Campi placu zabaw dla dzieci i remoncie hali starej warzelni. Budynek ten został wzmocniony, wymieniono też w nim stolarkę. W przyszłym roku na być t w nim uruchomiona kuchnia centralna wraz z restauracją.

-Pozwoli to obniżyć koszty przygotowywania posiłków, które na powierzchni są dużo niższe, jak 200 metrów pod ziemią. Wpłynie to na poprawę wyniku ekonomicznego spółki, stanowiąc jednocześnie otwarcie na potrzeby miasta i mieszkańców – podkreślał prezes Kopalni Soli Bochnia.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  gość

  10 grudnia 2023 godzina 08:22

  to już jest koniec

 2. Avatar

  jasio

  11 grudnia 2023 godzina 11:16

  a dwa gargamele łysy i siwy stare lisy mają się dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra