- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

ZMIANY W KOPALNI SOLI W BOCHNI. Elektryczna kolejka ma wozić turystów pomiędzy szybami Campi i Sutoris!

- REKLAMA -

Kopalnia chce uruchomić nadziemną restaurację przy szybie Campi. Nowy prezes prowadzi tez rozmowy dotyczące zakupu lub dzierżawy restauracji Grota przy szybie Sutoris, w celu uruchomienia działalności gastronomicznej oraz punktu obsługi klienta. O tych planach nowy szef bocheńskiej zupy rozmawiał z burmistrzem Bochni.

W trakcie spotkania prezes kopalni przedstawił burmistrzowi zaktualizowaną koncepcję rozwoju ruchu turystycznego oraz otwarcia kopalni na potrzeby mieszkańców Bochni.

Co się dzieje?

Trwają prace nad poprawą wizerunku kopalni, polegające na wymianie zadaszeń szybów Campi i Sutoris, na takie jak przed setkami lat, półokrągłe, wykonaniu napisów: 1248 Kopalnia Soli Bochnia, wraz z podświetleniem.Zdaniem przedstawicieli kopalni wpłynie to, szczególnie w nocy na zmianę krajobrazu miasta, przyciągając uwagę turystów.

Rozpoczęto prace nad opracowaniem koncepcji przeniesienia gastronomii z podziemi kopalni na powierzchnię i uruchomienia restauracji w hali Starej Warzelni, z wydzieloną częścią na zabawy zręcznościowe dla dzieci oraz wykonaniem placu zabaw na zewnątrz obok restauracji.

Jednocześnie w związku z planowanym uruchomieniem nowej trasy turystycznej przy szybie Sutoris prowadzone są rozmowy dotyczące zakupu lub dzierżawy restauracji Grota od spółki Uzdrowisko, w celu uruchomienia działalności gastronomicznej oraz punktu obsługi klienta.

W związku z ograniczonymi możliwościami parkowania w okolicach szybu Sutoris, planowane jest uruchomienie kolejki elektrycznej lub spalinowej z dwoma wagonami, która kursowałaby pomiędzy szybami Campi i Sutoris zatrzymując się przy najbardziej atrakcyjnych miejscach Bochni: bazylika, tężnia, Rynek, muzeum motyli, basen, co wpłynęłoby na wzrost atrakcyjności oferty turystycznej kopalni i rozpropagowanie atrakcyjności turystycznej Bochni.

Prezes kopalni zaproponował burmistrzowi rozważenie możliwości aktywnego włączenia się miasta w wybrane projekty, co znacznie przyspieszyłoby ich realizację.

Propozycja została przyjęta z zainteresowaniem i zostanie omówiona w trakcie posiedzenia Rady Miasta w Bochni.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  lol

  16 lipca 2022 godzina 11:58

  kolejka? przez środek miasta? xddd

  • Avatar

   SzkodaZeZamkneliSutoris

   03 sierpnia 2022 godzina 16:53

   W Anglii to normalne że samochodziki które na zewnątrz wyglądają jak ciuchcie ciągną za sobą wagoniki. Bardzo często takie sprawy można spotkać nad morzem.

 2. Avatar

  Gość P

  16 lipca 2022 godzina 12:21

  Parking na „ruskim placu”, rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Kazimierza i.. dawnej Waryńskiego..
  Przespane.. Trzy kadencje obecnego Burmistrza..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra