- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

ŻEGOCINA. Otwarto nowy i piękny żłobek „Kolorowy Świat Malucha” ZDJĘCIA

Fot. Fb Wojciech Wrona
- REKLAMA -

Nowoczesna placówka o pow. 320 metrów posiada trzy sale zabaw, dobrze wyposażone zaplecze kuchenne oraz socjalne, a także plac zabaw. Realizacja inwestycji pochłonęła ponad 2 mln zł, większość tych funduszy samorząd pozyskał z programu Maluch+

– Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy, tak bardzo oczekiwany zarówno przez rodziców małych dzieci, jak i przez całe nasze środowisko – mówił podczas uroczystego otwarcia Wojciech Wrona, wójt Żegociny.

Żłobek „Kolorowy Świat Malucha” powstał z inicjatywy Rady Gminy Żegocina, przewodniczącego Grzegorza Gołębia oraz wójta Wojciecha Wrony.

W tym miejscu wcześniej znajdował się budynek po byłej mleczarni, który został wyburzony. Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym przez Gminę Żegocina funduszom w ramach Resortowego programu „MALUCH+”.

W efekcie powstał nowoczesny parterowy budynek o powierzchni użytkowej 320 m2. Na parterze znajdują się trzy sale zajęć o powierzchni 45, 64 oraz 44 m2, mogące pomieścić odpowiednio 16, 24 oraz 16 dzieci. Każda z sal ma dostęp do łazienek oraz magazynów.

Ponadto w budynku znajdują się dwa pomieszczenia kuchenne: o łącznej powierzchni 14 m2, w których mieszczą się przygotowalnia posiłków oraz zmywalnia.

Całkowity koszt projektu wyniósł 2 065 733,83 zł z czego dofinansowanie to 1 602 000, 00 zł a wkład własny gminy – 463 733,83 zł.

Dodatkowo samorząd otrzymał drugie dofinansowanie na utworzenie i funkcjonowanie miejsc żłobkowych. W ramach tego zatrudniono kadrę, którą stanowią: dyrektor, opiekunowie, pielęgniarka, woźna – zgodnie z wymogami ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Dodatkowo w ramach CROSS-FINANCING zakupiono meble i część zabawek do sal zajęć. Całkowita wartość projektu wynosi 1 246 680,96 z czego dofinansowanie to 1 246 680,96 zł, a wkład własny 187 006,40 zł.

Placówka zaprojektowana przez firmę Invest-Solid jest obiektem nowoczesnym na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Wyborca

  31 sierpnia 2022 godzina 12:30

  Staszek a,La Twitter nie przepuści żadnej imprezki hehe,bo to już jego ostatnia nieudana kadencja

  • Avatar

   dad

   01 września 2022 godzina 12:24

   Mariuszku a miales byc poslem frontowym …. dalej nie mozesz sie pogodzic ze nie jestes?

 2. Avatar

  swoj

  31 sierpnia 2022 godzina 16:11

  Żłobek powstał nie z inicjatywy Grzegorza Gołębia oraz wójta Wojciecha Wrony, tylko poprzednia rada i wójt miał w planie żłobek wybudować koło posterunku policji, także bądźmy obiektywni a nie przypisujmy sobie tylko i wyłącznie sobie czyjeś załugi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra