- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zatrzymano sześć osób, które rozbijały się quadami i crossami po lesie. Posypały się mandaty!

- REKLAMA -

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa Brzesko oraz Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska skontrolowali lasy na terenie powiatu brzeskiego.

W związku ze stwierdzanymi coraz częściej  przypadkami bezprawnego poruszania się po lesie pojazdów typu cross i quad policjanci brzeskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na tych terenach oraz ochronę przyrody.

– Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji  eliminowanie tego zjawiska było głównym celem zawiązanej współpracy. Funkcjonariusze przeprowadzili patrole kompleksów leśnych w Leśnictwie Brzesko oraz Leśnictwie Okocim. W trakcie działań zatrzymano 6 kierujących, którzy nielegalnie wjechali  na teren lasu pojazdem silnikowym. W trzech przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a kolejnych trzech przypadkach zastosowano pouczenie – mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

Zgodnie z treścią art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają  nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

3 komentarze

3 Comments

 1. maximus

  05 maja 2021 godzina 15:22

  Brawo policja brawo straż leśna zapraszamy na południowe rejony powiatu brzeskiego i bocheńskiego gminy Czchów, Iwkowa ,Lipnica Murowana, Żegocina będą wam wdzięczne,Cas skończyć z tymi bandami „zmotoryzowanych ” idiotów co nie wiedzą co to cudza własność i i poszanowanie przyrody.Powinni debilom zabierać te crosy i quady i inne zabawki i prace przy pielęgnacji środowiska naturalnego.

  • Anonim

   09 maja 2021 godzina 06:56

   To gdzie mają jeździć. Po co produkują takie zabawki.

  • Łukasz

   09 maja 2021 godzina 09:47

   Szanowny Pan Maximus- bóg leśnych dróg, wyskakuje pewnie z widłami na każdy pojazd…
   Poza tym jak jest teren prywatny i nie chcesz żeby ktoś na niego wchodził to zrób sobie ogrodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra