- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zamordowany w Meksyku 20-latek pracował w jednej z bocheńskich firm

- REKLAMA -

Młody człowiek w połowie lutego, razem z dwoma innymi mężczyznami, wyjechał w służbowej delegacji do Meksyku. W dniu przyjazdu został znaleziony martwy, a jego kolega, z tej samej firmy, poważnie ranny. Portal Onet.pl który, jako pierwszy poinformował o tej tragedii, podał, że obaj mężczyźni mieli mieć wycięte organy wewnętrzne.

Sprawą makabrycznego zdarzenia do którego doszło z 13 na 14 lutego 2021 roku początkowo zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Bochni (mężczyźni wyjechali do Meksyku z bocheńskiej firmy), ale decyzją ministra Zbigniewa Ziobro trafiła do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

„Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy” – poinformował na Twitterze szef resortu sprawiedliwości.

Od czwartku sprawą zajmuje się kilku prokuratorów z wydziału śledczego PO w Krakowie. Przesłuchują świadków i gromadzą potrzebną dokumentację.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Konsul RP w Meksyku jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności tej sprawy.

Potwierdziło też, że ranny mężczyzna jest hospitalizowany, a stan jego zdrowia poprawia się. Trzeci z mężczyzn powrócił już do Polski.

Mieszkańcy podtarnowskich Marcinkowic, z których pochodził zamordowany 20-latek, nie mogą uwierzyć, w to, co się stało. Od kilku dni spotykają się pod kapliczką Matki Boskiej i odmawiają koronkę do Serca Jezusowego w intencji 20-letniego mieszkańca ich wioski a także jego rodziny.

27.02.2021 AKTUALIZACJA

Onet.pl poinformował powołując się na wypowiedź pełnomocniczki najbliższej rodziny ofiary, że z dokumentu wystawionego w Meksyku po sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uduszenie. Nie ma w nim natomiast informacji, które mogłyby świadczyć o tym, że zostały mu wycięte organy wewnętrzne.

Jednocześnie onet.pl podaje, że „wątek związany z nielegalnym handlem ludzkimi organami nadal jest rozpatrywany”.

04.03.2021

Dziennik Rzeczpospolita podał iż „Na ciele nieżyjącego mężczyzny nie znaleziono dowodów na to, że było to zabójstwo dla uzyskania organów. Polak zginął z powodu zatrucia tlenkiem węgla”.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Jackowski

  26 lutego 2021 godzina 22:08

  Szukajcie Blisko

 2. Wilk A

  27 lutego 2021 godzina 06:07

  Wie ktoś może o jaką firmę chodzi ?

 3. K

  27 lutego 2021 godzina 09:18

  Na Interii już podają, że to było zatrucie tlenkiem węgla….Matactwo się zaczyna, albo faktycznie media pokazały swoją bujną wyobraźnie nie mając dostatecznych faktów.
  Tak czy owak szkoda młodego chłopaka, całe życie było przed nim.

 4. maximus

  27 lutego 2021 godzina 09:59

  Z najnowszych doniesień jakie się pokazały Meksykańska prokuratura stwierdziła że przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla .Śledztwo tamtejszych instytucji prawnych nie wykazało żadnych obrażeń ciała ,jak sugerowały media nie tylko Polskie miało dojść do pobrania od denata organów wewnętrznych co nie jest prawdą.Dotyczy to również osoby która jest hospitalizowana i stan jej się poprawia

 5. Kociołek

  27 lutego 2021 godzina 17:37

  Może onetowi chodziło nie o organy A o pianino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra