- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zamiast wysyłać wnioski, chowała je do szuflady. Sąd skazał byłą pracownicę GOPS w Rzezawie

- REKLAMA -

Na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał Sąd Rejonowy w Brzesku Reginę B. byłą pracownicę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie.  25-letnia kobieta przez ponad rok chowała do szuflady, zamiast wysyłać  do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, wnioski o świadczenia wychowawcze i zasiłki przyznawane rodzinom, w których członkowie pracowali poza granicami kraju. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa wydała się, gdy obowiązki kobiety podczas  jej urlopu przejął inny pracownik. Okazało się wówczas, że nie została na czas wszczęta procedura w przypadku ponad 170 rodzin.  Powiadomiony o sprawie wójt gminy Rzezawa natychmiast  zlecił przeprowadzenie wewnętrznej kontroli. Gdy przypuszczenia się potwierdziły skierował zawiadomienie do Prokuratury.

Sprawa trafiła do Brzeska. Tamtejsi prokuratorzy zdecydowali się wszcząć śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Badano okres od listopada 2018 roku do października 2019 roku. Prokuratura ustaliła, że w tym czasie  Regina B. jako pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie w zakresie spraw związanych z koordynacją systemu zabezpieczeń społecznych dotyczących świadczeń wychowawczych oraz zasiłków rodzinnych ukrywała dokumenty, nie przekazywała wniosków o przyznanie świadczeń do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także nie przekazywała do realizacji decyzji o przyznaniu świadczeń. W ten sposób działała na szkodę interesu prywatnego szeregu osób uprawnionych do uzyskania świadczeń.

Ustalenia brzeskiej prokuratury podzielił sąd, który skazał kobietę  na 10 miesięcy  pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata a także  grzywnę w wysokości 1500 zł. Obciążono ją także kosztami postępowania sądowego.

Sąd nie miał wątpliwości, że  Regina miała świadomość, że w wyniku swojego postępowania osoby uprawnione nie będą  miały wypłaconych świadczeń, co w konsekwencji wpłynie na złą reputację GOPS w Rzezawie.

25-latki nie było na ogłoszeniu wyroku. Od czasu ujawnienia sprawy przebywa za granicą.

22 komentarze

22 Comments

 1. Avatar

  Rzezawa

  27 kwietnia 2022 godzina 08:28

  Co to za Reginka B ? ktos zna dalej ??
  masakra

  • Avatar

   wik

   27 kwietnia 2022 godzina 11:50

   Ta co do Ameryki uciekła

 2. Avatar

  Sabina Kukla

  27 kwietnia 2022 godzina 09:41

  Na prawdę dziwne to wszystko !! Mój wniosek trafił tam gdzie trzeba i o czasie. Właśnie ta pani mnie obsługiwała w GOPS i wręcz przeciwne wrażenie odniosłam, byłam dobrze obsłużona. Stażystka dostaje wyrok w zawieszeniu a jej zwierzchnik za większą ilość uchybień CO?

  • Avatar

   Katarzyna

   27 kwietnia 2022 godzina 16:59

   To nie do wiary bo ta Pani była najbardziej kompetentną osobą przy świadczeniach !

   • Avatar

    Ewa

    29 kwietnia 2022 godzina 15:27

    Taka sytuacja ale „zonk”… Trochę komiczne zwłaszcza że wszystkie Panie z tej rodziny zawsze kreują się na nieskazitelne i wszystko wiedzące…

  • Avatar

   Xx

   28 kwietnia 2022 godzina 07:26

   Dokładnie, gdzie był jej przelożony?

  • Avatar

   Anonim

   28 kwietnia 2022 godzina 16:13

   A skąd Pani ma takie informacje, że Pani Regina była stażystką?

 3. Avatar

  stefan

  27 kwietnia 2022 godzina 11:02

  ciekawe jak argumentowala swoje postepowanie

 4. Avatar

  Polak

  27 kwietnia 2022 godzina 14:06

  Brawo dla tej Pani!!!Robią za granicą na czarno a do GOPS-u przychodzą żebrać udając biednych.Zobaczcie jakimi jeżdżą autami.Czyż nie mam racji?!Przyznają zapomogi bez wywiadu środowiskowego!!!

  • Avatar

   Anonim

   27 kwietnia 2022 godzina 21:47

   To nie chodzi o zapomogi tylko o prawo koordynacji i zabezpieczeń to instytucja przez którą musi przejść każdy wniosek 500+jeśli któryś z rodziców przebywa za granicą chodzi o weryfikację które państwo powinno wypłacać te zasiłki.Nie ma to nic wspólnego z pracą za granicą na czarno wręcz przeciwnie

 5. Avatar

  lena

  27 kwietnia 2022 godzina 14:15

  Była głupia,że się nie odwołała ! Ta dziewczyna pracowała uczciwie ! Pracowała za siebie i za inną koleżankę której często nie było w pracy ! Ktoś jej podłożył świnię i ukrył wnioski ! To nie ona jest sprawczynią tego bałaganu ! Ta co to prawdopodobnie zrobiła ma się dobrze dalej się obijając za dobre pieniądze ! Tak jest jak się jest w układach ! A tak prawdę mówiąc karę powinna ponieść kierująca tą placówką !

 6. Avatar

  Masakra

  27 kwietnia 2022 godzina 16:15

  Pani Sabina Kukla jest z rodziny Pani Reginy B lak… Bardzo wspolczuje rodzinom ktore tylko stracily na oszustwie Pani Reginy B

  • Avatar

   Anonim

   27 kwietnia 2022 godzina 20:36

   To się bardzo mylisz żadna rodziną nie jesteśmy znamy się tylko z widzenia!! skoro masz takie informacje to się przedstaw to porozmawiamy.

 7. Avatar

  Baśka

  27 kwietnia 2022 godzina 17:04

  Szkoda że wojt i zarządzająca gops do telewizji z tym nie poszli ! Tak jakby obydwoje byli czyści … koń by się uśmiał !

 8. Avatar

  Roma

  27 kwietnia 2022 godzina 18:32

  A gdzie przez ROK była przełożona tego pracownika ? Co robili pozostali pracownicy tego wydziału, że nikt się nie zorientował wcześniej? nie chce mi się wierzyć że 170 rodzin przez rok nie kontaktowało się z GOPSEM dlaczego jeszcze nie ma zakończenia ich sprawy ?? To nie jest kwestia kilku wniosków, które może dałoby się „schować do szafy” ukrywając przed trzema, czterema czy pięcioma innymi pracownikami, którzy zajmują się tym samym zakresem zadań. To aż 170 spraw !!
  Niby prawomocny wyrok zapadł ale pytania „jak to możliwe” same się nasuwają?? Trochę to wszystko dziwne. Odpowiedzialnością za funkcjonowanie gopsu obarczono jedną osobę, jak ktoś wcześniej napisał – stażystę. Kierowniku wstyd, oj wstyd.
  Jeżeli dobrze rozumiem, to „winna” pracownica od początku afery przebywa poza granicami kraju, co oznaczałoby że nie była skutecznie powiadomiona o toczącym się postępowaniu sądowym bo pisma z sądu odbiera się „do rąk własnych”. Może dlatego się nie broniła …

 9. Avatar

  ciekawy

  27 kwietnia 2022 godzina 21:38

  a na czym polegało „przekroczenie uprawnień” ? Może sama nadzorowała swoją pracę, po co szefa fatygować…

 10. Avatar

  Lol

  27 kwietnia 2022 godzina 22:05

  Czyzby polityka kadrowa wójta przynosiła efekty ? ???

 11. Avatar

  Xx

  28 kwietnia 2022 godzina 07:27

  Dokładnie, gdzie był jej przelożony?

 12. Avatar

  Ira

  28 kwietnia 2022 godzina 10:50

  Wiadomo swoich trzeba chronić,dostało się najmłodszej pracownicy , a stara siedzi dalej na stanowisku. Na układy nie ma rady,miejmy nadzieje ze to już ostatnie rządy obecnego wójta bo co chwile wychodzą jakieś machloje,a zobaczymy co będzie po kadencji…

 13. Avatar

  ninka

  28 kwietnia 2022 godzina 16:54

  co to za kierowniczka, która nie dopilnowała pracowników i nie poniosła żadnej odpowiedzialności? To za co otrzymuje wynagrodzenie ? na czym polega jej funkcja ? Jak się okazuje – zła organizacja ośrodka, kiepskie zarządzanie zasobami ludzkimi, brak nadzoru, brak kontroli … no i jak widać zerowa odpowiedzialność.

 14. Avatar

  Anonim

  28 kwietnia 2022 godzina 17:04

  ciekawe czy inicjator sprawy zadowolony, z pewnością wyrok skazujący pracownika oczyścił „złą reputację GOPS Rzezawa”

 15. Avatar

  Żenada

  28 kwietnia 2022 godzina 19:01

  Inteligencji żadnej, za to wielkie cwaniactwo i puszenie się całej rodziny B. A Pani z artykułu wszystko się upiecze, bo uciekła za granicę. Spryciulka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra