- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Za 10 dni na Jasną Górę wyruszy piesza pielgrzymka. Bocheńskiej grupie będzie przewodniczył ks. Paweł Skraba

Fot. Małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

4 sierpnia z parafii św. Pawła Apostoła w Bochni wyruszy grupa bocheńska, będzie to jedna z dziewięciu wspólnot 41. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Bocheńscy pielgrzymi do Częstochowy dotrą po 8 dniach wędrówki. Do pokonania mają blisko 200 km. Tradycyjnie Portal Bochnia Brzesko Bliska patronuje bocheńskiej grupie. Podobnie jak w latach poprzednich, codziennie będziemy zamieszczać fotorelacje w wędrówki.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są codziennie w kancelarii Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. Zapisać będzie się można także w najbliższą niedzielę w dolnym kościele o godz. 18.

Pielgrzymi wyruszą z Bochni 4 sierpnia po mszy św. o godz. 7 odprawionej w kościele pw. św. Pawła Apostoła, na chwilkę zatrzymają się jeszcze tylko w Bazylice św. Mikołaja w Bochni, gdzie pokłonią się Matce Bożej Bocheńskiej. Pierwszy odcinek pielgrzymiego szlaku będzie prowadził poprzez Cikowice, Kłaj do Strumian, gdzie zaplanowano nocleg.

Bocheńskiej grupie będzie przewodniczył ks. Paweł Skraba. To jego 23. pielgrzymka, piąta w ramach PPK na Jasną Górę.

– Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Podczas naszej wędrówki panuje niepowtarzalna atmosfera, wzajemnej pomocy i przyjaźni oraz spontaniczna radość młodych pielgrzymów, którzy swoją postawą, śpiewem, życzliwością wobec innych dają piękne świadectwo wiary na pielgrzymim szlaku – podkreśla ks. Paweł.

W tym roku w Bochni organizowany jest wyjazd autokarowy, by powitać pielgrzymów na Jasnej Górze 11 sierpnia. Zapisy na niego są prowadzone także w parafii św. Pawła do 8 sierpnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra