- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Z Parku Rodzinnego Uzbornia zniknie 17 dużych drzew. Sprawdziliśmy, dlaczego zostaną wycięte?

- REKLAMA -

O wycince drzew na Uzborni poinformował nas jeden ze stałych Czytelników Portalu Bochnia Brzesko z bliska. Prosił o sprawdzenie dlaczego olbrzymie drzewa zostały ścięte. Jeszcze wczoraj w tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do bocheńskiego magistratu.

Dziś przed południem otrzymaliśmy odpowiedź. Okazuje się, że z parku zniknie w sumie aż 17 drzew. Ma to związek z wnioskiem Anny Kocot-Maciuszek dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni, która administruje tym terenem.

– Pani dyrektor zwróciła się o dokonanie przeglądu drzewostanu na terenie Parku Rodzinnego Uzbornia oraz wycięcie drzew suchych oraz zagrażających życiu i mieniu. Kilka z drzew, przeznaczonych do wycięcia znajduje się w pobliżu obiektów posadowionych na Uzborni. Podczas prac przy budowie boisk i amfiteatru u niektórych zostały podcięte korzenie i niestety trzeba je wyciąć, a pozostałe drzewa to wycinka, prowadzona w ramach trzebieży uschniętych i chorych roślin – tłumaczy Andrzej Koprowski z UM w Bochni.

Ekspertyzę dendrologiczną  wykonano dla 21 drzew, z czego 17 zostało zakwalifikowanych do usunięcia.  

Na wycinkę zezwolił Starosta Bocheński decyzją  z 7 września 2020 Wycięte drzewa zostaną  zastąpione nowymi nasadzeniami – dodaje przedstawiciel magistratu.

W planach jest posadzenie 10 jesionów i tyle samo lipy drobnolistnej.

Nasadzenia zastępcze mają być zrealizowane w parku do końca lipca przyszłego roku.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  Hipcius

  29 października 2020 godzina 13:32

  Jedni chca wycinki bo duże drzewa ,nachylajace się ku ziemi, podczas burz stwarzają niebezpieczeństwo inny typu radny słonina zostawcie bo tracimy zieleń….. ludzie skoro je wycinaja tzn że były ku temu przesłanki, nikt nie idzie z piłą wycinac bo mu się nudzi. Ale jak komuś się cos stanie ( pamiętajmy że przebywa tam mnóstwo dzieci) to znowu będzie że nikt się nie interesuje. Myślę że są pilniejsze problemy, kup sobie jeden z drugim działkę i posadz swoje drzewka i choć tak się przyloz do poprawy jakości powietrza

  • Avatar

   Aa

   29 października 2020 godzina 18:00

   Dokładnie

 2. Avatar

  K.L

  29 października 2020 godzina 13:35

  K….. przecież widać ze to zdrowe drzewa!!! Betonoza postępuje

  • Avatar

   Wojtala70

   29 października 2020 godzina 20:35

   Podzielam ten punkt widzenia,to są zdrowe drzewa!!

 3. Avatar

  Uzba

  29 października 2020 godzina 13:45

  Zasadności wycinki nie widać po analizie przekrojów pnia, ściętych drzew !

 4. Avatar

  Kika

  29 października 2020 godzina 22:52

  Na plantach też runął 2-3 lata temu piękny kwitnący zdrowy kasztan. I o mało nie zabił przechodzacego człowieka….. betonaze macie w głowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra