- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wola Dębińska. 18-latek pomalował sprayem elewację szkoły. Straty to 16 tys. zł

- REKLAMA -

Policjanci z Brzeska zatrzymali mężczyznę, który odpowie za uszkodzenie elewacji budynku szkoły w Woli Dębińskiej. Straty sięgają prawie 16 tys. złotych. 18-latkowi za przestępstwo, którego się dopuścił grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 maja br. w miejscowości Wola Dębińska. Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji budynku szkoły, nanosząc sprayem napisy. Pomalował również będący w pobliżu ekosłupek i tablicę informacyjną. Przedstawiciel szkoły zawiadomił policję, a policjanci rozpoczęli czynności operacyjne, aby ustalić kto stoi za aktem wandalizmu. Wczoraj, 27 maja br. dzięki zdobytym informacjom policjanci zatrzymali  mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenia.

Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Dębno. To on w godzinach wieczornych przebywając w okolicy szkoły czarnym sprayem pomalował elewację budynku, ekosłupek oraz tablicę informacyjną. Straty, jakie powstały sięgają blisko 16 tys. złotych. 


18 – latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawca będzie musiał naprawić wyrządzone szkody. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra